Almanya

Published on Şubat 3rd, 2019 | by Avrupa Forum 2

0

HDK-Ulm’da karar toplantısı

Bugün gerçekleştirilen HDK-Ulm Meclis toplantısında, Avrupa’da da süren yeniden inşa sürecini koordine edecek SKB ve SYKP’den birer kadın, temsilci olarak seçildi.

AF (Ulm)


            3 yıldır faaliyetlerini yürüten Halkların Demokratik Kongresi – Ulm (HDK-Ulm) gerçekleştirdiği meclis toplantısıyla yeni bir döneme girme kararı aldı. Neu-Ulm’da AGİF’e bağlı AJK derneğinde toplanan HDK-Ulm, kendini “dondurma” kararı alarak, geçtiğimiz Aralık ayı başında gerçekleştirilen Avrupa Olağan Kongresi’nde, yapılan tartışmalardan sonra seçilen HDK-A Yeniden İnşa Koordinasyonu (YİK)’le iletişimi sürdürecek iki kişi belirlendi. Sosyalist kadınlar Birliği (SKB)’den Sakine Gündüz Toprak ve Sosyalist Yeniden Kuruluş Partisi (SYKP)’den Ayşegül Şenol, HDK-Ulm YİK temsilcileri oldu.

            Avrupa YİK’in alacağı kararların ve eylem çağrılarını koordine edecek olan iki temsilciye, Ulm Nav-Dem’den de bir temsilci verilmesi istenecek. Ulm bileşenlerinden AGİF, SKB, Nav-Dem, SYKP ve ADHF’dan temsilciler ile bireylerin katıldığı toplantıda, yeniden inşa süreci boyunca, pasif kalmayıp, tüm devrimci-demokrat ve yurtsever kurumlarla birlikte, bugüne kadar olduğu gibi, bundan sonra da aktif mücadeleye devam edileceğinin altı çizildi. Toplantıya katılanlar, Ulm YİK’inin, 31 Mart Yerel Seçimleri gündemliyle, bir araya gelmeleri için, tüm devrimci, demokrat, ilerici göçmen kurumların bir araya gelmesi için bir çağrı yapmasının gerektiğini dile getirdi.

            Toplantı öncesi düzenlenen kahvaltıda da, başta seçimler olmak üzere, genel olarak Türkiye ve Avrupa gündemi üzerine de sohbetler gerçekleştirildi.

Tags: , , ,


About the AuthorBir cevap yazın

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

Back to Top ↑