fbpx

Çocuk

Published on Aralık 3rd, 2019 | by Avrupa Forum 1

0

HDP’den Tel Rifat açıklaması: Katliamı lanetliyoruz

Türkiye ve destekli güçlerin Til Rifat’a yönelik topçu saldırısında çoğu çocuk 10 sivilin yaşamını yitirdiği ve en az 10 sivilin de yaralandığı bildirildi

Türkiye ve destekli paramiliter güçler, Afrin’in güneyinde yer alan Til Rifa’a yönelik topçu saldırısında bulundu. Saldırıda aralarında çocukların da olduğu 9 sivil yaşamını yitirdi ve en az 10 sivil de yaralandı. ANHA’da yer alan habere göre yaralılar bölgedeki hastanelere kaldırıldı.


Şehba bölgesinde yer alan Til Rifat’a Afrin’e yönelik saldırıdan sonra on binlerce sivil göç etmişti.

Suriye İnsan Hakları Gözlemevi de (SOHR) saldırıda 10 sivilin yaşamını yitirdiğini ve 21 sivilin yaralandığını bildirdi.

HDP: Lanetliyoruz

HDP’den saldırıya ilişkin bir açıklama geldi. Twitter hesabından yapılan açıklamada şunlar kaydedildi” “Efrin işgaliyle yerlerinden edilen sivillerin sığındığı Tel Rifat’a yönelik AKP’ye bağlı güçler tarafından yapılan saldırıda 8’i çocuk en az 10 sivil hayatını kaybetti. Sivillere ve çocuklara yönelik bu katliamı lanetliyoruz.


MSB’nin ‘harekat değerlerimize uygun yürütülüyor’ açıklamasından bir gün sonra gerçekleşen bu saldırıda MKE yapımı mühimmat kullanıldı. Bölgede güvenlik sorununu bu katliam ve saldırılar yaratmaktadır. Vicdan sahibi herkesi bu katliamlara tepki göstermeye çağırıyoruz.”


Tags: , , , , ,


About the AuthorBir cevap yazın

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

Back to Top ↑