fbpx

Türkiye

Published on Mayıs 24th, 2020 | by Avrupa Forum 2

0

HDP’nin bayram mesajı: İslam Alemi başta olmak üzere bütün dünyaya barış ve kardeşlik!

HDP’nin Ramazan Bayramını kutlama mesajında, barış ve kardeşlik vurgusu yapıldı ve partinin “her inancın, her görüşün kendini özgürce ifade ettiği, barışın ve huzurun egemen olduğu bir dünya kurulması için mücadele etmekte” olduğu belirtidi. Eş Genel Başkanlar Pervin Buldan ve Mithat Sancar’ın imzalarıyla yayımlanan mesaj şöyle:

Bayramlar insanlar arasında barış ve dostluk duygularının yoğun yaşandığı günlerdir. Bayramlarda kin ve düşmanlıklar unutulur, sevginin, kardeşliğin değeri bilince taşınır. Maneviyatı yüksek bu günlerde barış ve huzurun hanemizden başlayarak çevremize genişlemesi için çaba gösterilir. 

Bizler, Ramazan Bayramı vesilesiyle İslam Alemi başta olmak üzere bütün dünyaya barış ve kardeşlik mesajımızı bir kez daha iletirken, korona virüsünden kaynaklı bu pandemi sürecinin şifa ile sonlanması, herkesin sağlık içinde yaşamına kaldığı yerden devam etmesini dileriz.

HDP her inancın, her görüşün kendini özgürce ifade ettiği, barışın ve huzurun egemen olduğu bir  dünya kurulması için mücadele etmektedir. Bu mücadelenin halklarımızın kardeşlik bağını güçlendirmesi en büyük dileğimizdir.

Demokrasi, adalet ve barış mücadelemizi her zamankinden daha fazla büyütmemiz ve güçlendirmemiz gerektiği bilinciyle, halklarımızın Ramazan Bayramı’nı en içten duygularımızla kutlar, sağlık, mutluluk ve esenlikler dileriz.

Pervin Buldan – Mithat Sancar HDP Eş Genel Başkanları

Öte yandan Edirne Cezaevi’nde tutuklu bulunan HDP eski Eş Genel Başkanı Selahattin Demirtaş da bir bayram mesajı yayınladı. Demirtaş’ın sosyal medya hesabından, anne ve babasıyla çekilen fotoğrafıyla birlikte, Türkçe ve Kürtçe olarak paylaşılan kutlama mesajı aşağıda:

Tags: , , ,


About the AuthorBir cevap yazın

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

Back to Top ↑