Almanya

Published on Şubat 4th, 2020 | by Avrupa Forum 2

0

Hemşirenin suçsuz olduğu ortaya çıktı

Almanya’nın Ulm şehrinde beş bebeğe morfin verdiği iddiasıyla gözaltına alınan hemşire, savcılığın elindeki bulguların doğruyu yansıtmadığı gerekçesiyle serbest bırakıldı. Savcılığın büyük hatası anlaşılınca hemşirenin suçsuzluğı ortaya çıktı.

AF (Ulm)


Söz konusu hemşire, baktığı beş bebeğin aynı anda solunum güçlüğü çekmesi ve idrarlarında morfin bulunması sonrası gözaltına alınmıştı.


İlgili haber: Ulm Hastanesi: Hasta bakıcı 5 bebeği morfinle zehirledi


Savcı Christof Lehr yaptığı açıklamada, hastanedeki bebeklere süt veren bir annede yapılan testte sonucun negatif çıktığını, ancak şırıngadaki sütün pozitif çıktığını belirtti. Yapılan ikinci bir testte şırıngadaki sütü açmak için kullanılan çözücüde morfine rastlandığı ve bu çözücüyü bebeklerin annelerinin de kullandığı belirtildi. Bu gelişmeyle zan altında kalan hemşirenin de suçsuz olduğu anlaşıldı.

Olayın açığa çıkması üzerine dört gündür gözaltında tutulan hemşirenin serbest bırakıldığı belirtilirken, Savcı Lehr’in hemşireden özür dilediği kaydedildi.

Ülkenin güneybatısında yer alan Ulm şehrindeki bir üniversite hastanesinde yaşanan olayda beş bebeğin aniden hastalanması üzerine savcılık inceleme başlatmış, koridordaki bir dolapta içerisinde morfin bulunan bir süt şırıngası bulunmuştu. Gece vardiyasında çalışan sağlık personelinin tümü iddiaları reddederken, dolabında süt şırıngası bulunan hemşire gözaltına alınmıştı.

Tags: , ,


About the AuthorBir cevap yazın

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

Back to Top ↑