Hollanda'da peş peşe saldırılar, ölü ve yaralılar..." /> Hollanda Utrecht'te tramvayda silahlı saldırı

Hollanda

Published on Mart 18th, 2019 | by Avrupa Forum 7

0

Hollanda Utrecht’te tramvayda silahlı saldırı

Hollanda’da peş peşe saldırılar, ölü ve yaralılar var! Kırmızı alarm

Hollanda polisi Utrecht kentinde birden fazla saldırı olduğunu açıkladı. Hollanda polisi olayın terör saldırısı olabileceğini açıklarken, Hollanda Başbakanı Mark Rutte, Utrecht’teki durumu “endişe verici” olarak tanımlayarak, olayla ilgili bir kriz masası oluşturulduğunu duyurdu. Saldırganın kaçtığı belirtilirken, çevrede bütün okullara kapılarını kapatma talimatı gönderildi.

Utrecht kentinin batısında yer alan 24 Ekim Meydanı’nda kimliği belirsiz bir kişi bir tramvayın içinde ateş açtı. NOS kanalı şüphelinin bir araçla kaçtığını aktardı. Polis, okullara kapılarını kapalı tutmaları konusunda uyarıda bulundu. Meydana ambulans ve üç helikopter gönderildi, tramvay seferleri durduruldu. Olayla ilgili henüz resmi bir açıklama yapılmazken, terörle mücadele ekiplerinin de bölgeye ulaştığı ifade edildi. Bölgenin üzerinde de helikopterlerin uçtuğu belirtiliyor. Bölge, polis tarafından kordon altına alındı. Hollanda polisi, olayın terör saldırısı olabileceğini açıkladı.

Hollanda polisi birden fazla saldırı olduğunu açıkladı. Kırmızı bir araçla kaçan saldırgan aranıyor. Haberlerde olay yerinden kaçtığı belirtilen saldırganın gizlendiği sanılan bir binayı kuşattığı ve operasyona hazırlandığı belirtildi.

Hollanda Başbakanı Mark Rutte, Utrecht’teki durumu “endişe verici” olarak tanımlarken, olayla ilgili bir kriz masası oluşturulduğunu duyurdu. Başkent Lahey’de de Parlamento ve Başbakanlık binası çevresinde de yoğun güvenlik önlemleri alındı.

Hollanda’da birden fazla gerçekleştirilen saldırılar sonrası Almanya, Hollanda sınırındaki güvenlik önlemlerini arttırdı. Kaynak: Hollanda basını


About the AuthorBir cevap yazın

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

Back to Top ↑