Hollanda

Published on Ocak 14th, 2019 | by Avrupa Forum 7

0

Hollanda’da sosyal yardım alan 12 bin Türkiye vatandaşı takibe alındı

Hollanda’da devletin Türkiye’de mal varlığı olanlara yönelik araştırmaları sürüyor. NOS Haber sitesinde yer alan habere göre Hollanda’da sosyal yardımlardan faydalanırken, Türkiye’de evi ve parası olan 12 bin Türkiyelinin tespit edildiğini iddia etti.

NOS Haber sitesin hükümet kaynaklarına dayandırdığı haberde, 2016 ile 2017 yılında 625 kişinin dosyasının incelendiği savunuldu. Bu araştırmalarda Hollanda devletinden tam 17 milyon Euro’nun saklandığı bilgisine ulaşıldı. Bu mal varlığına çifte vatandaş olanların sahip olduğu aktarılırken, bu kişilerin Hollanda’da yardım alıyor olmasının yasal olmadığı kaydedildi. Yurt dışında mal varlığı olan kişilerin Hollanda’da yardım alma haklarının olmadığı aktarıldı.


Hollanda’da sosyal yardımlardan faydalanan kişilerden T. C. kimlik numarası istenmeye başlanmıştı. Hollanda Sosyal Sigortalar Kurumunun dört yıl önce başlattığı Türkiye vatandaşlarının TC kimlik numaralarını vermesi mecburiyetini Yüksek İdare Mahkemesi de onaylamıştı.

Sadece Türkiye vatandaşlarına yönelik uygulamaya göre Türkiye vatandaşlarının ek sosyal ödenek alabilmesi için TC kimlik numaralarını vermeleri tekrar mecbur hale getirildi. Kaynak: sonhaber


About the AuthorBir cevap yazın

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

Back to Top ↑