Almanya

Published on Ocak 19th, 2020 | by Avrupa Forum 2

0

Hrant Dink Augsburg’ta anıldı

Almanya Türkiyeli İşçiler Federasyonu (ATİF) Augsburg’ta da Hrant Dink anması gerçekleştirdi. Etkinlikte araştırmacı gazeteci-yazar ve kabaretist Hayko Bağdat da konuşmacıydı.

AF (Augsburg)


Almanya Türkiyeli İşçiler Federasyonu (ATİF) tarafından örgütlenen  “Hrant Dink’i katledilişin 13. Yılında unutmadık” başlıklı  anma ve söyleşi etkinlikler dizisi dün de Augsburg’da gerçekleştirildi.

Etkinliğin ikincisi olan ve yine kitlesel katılım sağlayan anma ve söyleşi. Augsburg  Enternasyonal Kültür Merkezi’nde  düzenlendi.

Ulm’da gerçekleştirilen bir gün önceki etkinlik gibi ATİF temsilcisiyle birlikte araştırmacı gazeteci-yazar ve kabaretist Hayko Bağdat konuşmacı olarak katıldı.

Sunumlardan önce başta Hrant Dink’i olmak üzere, demokrasi mücadelesinde yitiriilenler anıldı. Dink’in yaratmış olduğu “değerler” dile getirildi ve ardından konuşmacılar Ermeni soykırımını, faşist devlet aygıtını, bugün Türkiye ve Ortadoğu sorunlarını dinleyicilerle paylaştılar.

Canlı ve tartışmalı geçen soru-cevap bölümünden sonra, etkinlik Hayko Bağdat’in “ezilen tüm insanların birleşme ve birlikte mücadele etmesi” dileğiyle sona erdi.

Tags: , ,


About the Author



Bir cevap yazın

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

Back to Top ↑