Almanya

Published on Aralık 24th, 2018 | by Avrupa Forum 2

0

Hüseyin Öz vefat etti

Bölgenin devrimci-demokrat kimliğiyle tanınan ve sevilen insanlarından Dersimli Hüseyin Öz, daha 53 yaşında hayata gözlerini yumdu. Öz’ü son yolcuğuna Ulm’da yüzlerce kişi uğurladı.

-FOTO GALERİLİ-


AF (Ulm)

Yakalandığı amansız hastalığa yenik düşen, bölgenin devrimci kimliğiyle tanınan ve sevilen insanlarından Tuncelili (Dersim) Hüseyin Öz 53 yaşında hayata gözlerini yumdu. Demokratik İşçi Dernekleri Federasyonu (DİDF) bünyesinde faaliyet yürüten Ulm Dostluk Derneği kurucu üyelerinden olan Öz, genç yaşlarından beri, yani Dersim’de lise yıllarından beri devrimci mücadele içinde, bir gün ara vermeden yer aldı.

Öz’ün vefatı üzerine derin üzüntü yaşayan Ulm ve çevresindeki Türkiyeliler Dostluk Derneği’nde taziyeye aktı. Bölgenin sevilen, yardımsever  insanlarından Murat ve Ane Öz Çifti’nin oğlu Hüseyin Öz’ün eşi Fatma Öz ile çocukları kızı Elvan, oğlu Ulaş ve çok sayıda akrabası taziyeleri kabul ederek, bu acılı ve zor günlerinde kendilerini yanlız bırakmayan dostlarına teşekkür etti.

Ulm Merkez Mezarlığı’nda düzenlenen cenaze törenine de yüzlerce kişi katılarak, Hüseyin Öz’ü sonsuzluğa uğradı. Burada, tabudun başında DİDF Ulm’dan bir yoldaşı dernek adına bir konuşma yaptı. Konuşmada, Ulm DİDF’in kurucu üyelerinden olan Öz’ün örnek ve çalışkan devrimciliğine değinilirken, mücadele azmini bir an olsun kaybetmediğine vurgu yapıldı. Törende bölgede faaliyet gösteren AGİF, ATİF, ADHF, Anadolu Federasyonu, Trotz Alledem, Alevi Kültür Merkezi, SKB, , NAV-DEM, Avrupa Partizan, SYKP ve ÖDP gibi kurumlardan temsilciler de yer alarak, devrimci dostlarını sonsuzluğa uğurladılar.

Daha sonra dedenin yönettiği törenin ardından, aile burada da taziyeleri kabul etti. Öz’ün naaşı defnedilmek üzere, Perşembe günü (27 Aralık) memleketi Dersim’in Pertek ilçesine götürülecek.

Tags: , , ,


About the AuthorBir cevap yazın

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

Back to Top ↑