Kürdistan gözardı edilmeyi hak etmiyor

..." /> İngiliz müzisyenden Rojava’da konser

Genel

Published on Mart 7th, 2019 | by Avrupa Forum 7

0

İngiliz müzisyenden Rojava’da konser

Kürdistan gözardı edilmeyi hak etmiyor

‘Mind Body and Soul’ şarkısıyla İngiltere listelerinin ilk sırasına taht kuran Joss Stone, Instagram hesabında Suriye sınırını geçerek, Rojava’nın Derik kentinde konser verdiğini duyurdu.

İngiltereli soul ve R&B şarkıcısı, söz yazarı ve oyuncu Joss Stone 2004’te yayınladığı çıkış albümü ‘The Soul Sessions’ ile tüm dünya çapında önemli bir dinleyici kitlesi kazandı.


İkinci albümü ‘Mind, Body & Soul’la İngiltere müzik listelerine dinleyicisinin gönlüne taht kuran “You Had Me” parçasıyla büyük başarı kazandı.
Stone, yayınladığı videoda, “Hava soğuk ve nemliydi, ama bu kadar sıcak karşılayan insanlarla buluşmak çok hoş. Kürdistan gözardı edilmeyi hak etmiyor” dedi.

IŞİD’in teslim olduğunu da duyduğunu ifade eden İngiliz şarkıcı, “Ama bu, Suriye halkı veya Kürt halkı için her şeyin bittiği anlamına gelmiyor. Son derece karmaşık. Benim anlatamayacağım bir öykü ama söyleyebileceğim tek şey, bu kısa zamanda burada çok şey öğrendiğimdir. Umarım barış herkes için yakında gelir” dedi. Kaynak: artigercek.com


About the AuthorBir cevap yazın

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

Back to Top ↑