fbpx

Türkiye

Published on Aralık 27th, 2019 | by Avrupa Forum 7

0

İstanbulluları ‘ikna’ için Boğaz’da bir kaza

HDP Sözcüsü haklı çıktı: Eğer Boğaz’da bir kaza olursa bilin ki bu kaza muhalefeti bastırmak ve İstanbulluları ‘ikna’ için planlanmış bir oyundur!

Aşiyan önlerinde, Liberya bandıralı “Songa Irıdıum” adlı yük gemisinin iskele demirini atarak karaya oturması sonrası Kıyı Emniyeti Genel Müdürlüğüne bağlı kurtarma botları, olay yerine sevk edildi.

Kıyıya dik açı olacak şekilde duran geminin kaptanı, Kıyı Emniyeti Genel Müdürlüğü yetkilileriyle görüşmesinde, geminin sahille temasen yüzer durumda olduğunu beyan etti. Gemi, Kıyı Emniyeti Genel Müdürlüğüne bağlı Kurtarma-7 römorkörü tarafından çekilerek kurtarıldı. Kazada ölen ya da yaralanan olmadı.

Habertürk TV’ye katılan yandaş isim Cem Küçük, kaza üzerine “Kanal İstanbul işte bu yüzden yapılmalı, zaten yapılacak” dedi.

Kazadan saatler önce HDP Sözcüsü Günay Kubilay yaptığı açıklamada, Boğaz’da olası bir kazaya dair şu uyarıyı yapmıştı:

“Erdoğan, her konuştuğunda ‘Boğaz’da kaza olabilir’ diyor. Hatırlarsınız, Hakan Fidan çıkıp ‘Suriye’den iki füze atarız, savaş çıkartırız’ demişti. Eğer Boğaz’da bir kaza olursa bilin ki bu kaza muhalefeti bastırmak ve İstanbulluları ‘ikna’ için planlanmış bir oyundur. Kanal İstanbul, toplum için ekonomik bir felaket olduğu kadar ekolojik bir felakettir.” Kaynak: gazetelink.com


About the AuthorBir cevap yazın

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

Back to Top ↑