Almanya

Published on Haziran 3rd, 2019 | by Avrupa Forum 14

0

Kassel Bölge Valisi Dr. Walter Lübcke öldürüldü

Almanya’da Hessen eyaleti Kassel Bölge Valisi Dr. Walter Lübcke’nin (65) evinde öldü bulunduğu bildirildi.

Ölüm şartlarının belirsizliğinden dolayı, Hessen Eyalet Kriminel Dairesi’nin olaya el koyarak, çok yönlü soruşturma ve araştırmalara başladığı açıklandı.


Fuldaer Zeitung’da yer alan haberde, Bölge Valisi Lübcke’nin, Wolfhagen-Istha kentindeki evinde kafasından tek bir kurşunla vurularak öldürülmüş halde bulunduğunu yazdı. Haberde cesedin yanında herhangi bir tabancanın da bulunmadığına dikkat çekildi. 

Lübcke’nin evinde kafasından tek kurşunla vurularak öldürülme olayıyla ilgili bir açıklama yapan Hessen Eyalet Başbakanı Volker Bouffier, “Çok uzun zamandır tanıdığım Walter’in ölüm haberiyle sarsıldım” dedi.

Valinin ölümüyle ilgili Kassel Bölge Valiliğinden yapılan açıklamada ise, Lübcke’nin inanmak istemedikleri ölüm haberiyle şok geçirdikleri belirtildi.

Lübcke iktidarın büyük ortağı CDU’ya mensup kıdemli bir siyaset adamı. Kassel Bölge Başkanı olmadan önce 1999’dan itibaren 10 yıl boyunca da Hessen eyalet parlamentosunda vekillik yaptı. Geçen ay doğum gününü kutlayan Lübcke Mart ayında emekliye ayrılmak niyetindeydi ama meslektaşlarının ısrarı üzerine bu kararını ertelemişti.

Kaynak : Artı Gerçek

Tags: , ,


About the AuthorBir cevap yazın

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

Back to Top ↑