fbpx

Türkiye

Published on Mart 30th, 2020 | by Avrupa Forum 1

0

Kocaeli’de 7 aylık hamile bir kadının Covid-19 testi pozitif çıktı

Kocaeli’de 7 aylık hamile olan resim öğretmeni Şeyma Batmaz’ın Covid-19 testi pozitif çıktı. Bebeğin hayatını kaybettiği haberlerinin gerçeği yansıtmadığı bildirildi.

Kocaeli’de resim öğretmenliği yapan Şeyma Batmaz’ın Kovid-19 testi pozitif çıktı. Batmaz, Derince Eğitim ve Araştırma Hastanesi’nde tedaviye alındı.

Kocaeli’nin Başiskele ilçesinde yaşayan ve Kordsa fabrikasında operatör olarak çalışan Baturhan Batmaz (31), eşinin Covid-19 testinin pozitif çıktığını duyurdu. Bağımsız Kocaeli haber portalından Sebahattin Aydın’ın haberine göre, 7 aylık hamile olan Şeyma Batmaz (25), Derince Eğitim ve Araştırma Hastanesinde karantina altına alındı.

Baturhan Batmaz, haberi sosyal medya hesabından “Arkadaşlar, eşimin Covid-19 testi maalesef pozitif çıktı. Bizimle temasta olan arkadaşlar dikkat etsinler. Belirti varsa hemen sağlık kuruluşuna gidin. 112 çalışanlarıyla hastaneye geçeceğiz. Tek isteğim evinizde durun dua edin” ifadeleriyle duyurdu.

Yakınları da paylaştı

Çiftin yakınları da sosyal medyada bu durumu paylaşarak üzüntülerini ifade etti. Çiftin akrabalarından Zekai Kahyaoğlu, “Bacanağımın oğlu Kordsa çalışanlarından Sevgili Baturhan Batmaz’ın 7 aylık hamile biricik eşleri Şeyma da Corana virüsü denilen illete yakalanmış. Şu anda o da Derince Araştırma Hastanesi’nde karantina altına alınmış. Lütfen bütün tedbirlerinizi alın. Allah’ım tez zamanda şifalarını versin. Allah milletimizin yardımcısı olsun” dedi.

Bebeğin hayatını kaybettiği haberleri gerçeği yansıtmıyor

Öte yandan bazı yerel gazete ve ajanslardan bebeğin hayatını kaybettiği haberleri geçse de bu haberlerin gerçeği yansıtmadığı ifade edildi.  Dr. Mehmet Salıcı, Twitter hesabından bu yöndeki haberleri “Bazı basın organlarında yer alan Şeyma Batmaz adlı öğretmenimizin sezaryene alındığı, bebeğini kaybettiği haberleri doğru değildir. Gebemiz servisimizde takip edilmekte ve fetusun sağlığı yerindedir…” paylaşımıyla yalanladı.

İşe gidip gelirsin, işten bulaşır…
Şeyma Batmaz

Instagram hesabından paylaştığı videolar aracılığıyla açıklama yapan Şeyma Batmaz da haberleri yalanlayarak “Ben gayet iyiyim, bebeğim de iyi. İnşallah da güzel sonuçlarla çıkarım” ifadelerini kullandı.

Eşinin tahlil sonucunun henüz sisteme düşmediğini belirten Şeyma Batmaz, haberlerde söylendiği gibi Covid-19 testi pozitif çıkan kişilerin etrafındakilerin de karantinaya alınmadığını gözlemlediğini aktardı. Fabrika işçilerinin şu an işte olduğunu ve semptomları hafif hissedenlerin hastaneye gitmediğini ifade eden Batmaz, “Bazı insanlar çalışmak zorunda olacak ve bu durumu böylelikle nasıl atlatacak artık, bilmiyorum yani” dedi.

Batmaz, “Televizyonda bangır bangır ‘Evde kal, evde kal, evde kal’ diye bağırıyorlar. Böyle bir dünya yok. Bazı insanlar çalışmak zorunda işte. Biz gibi alt kademe kısım. İşe gidip gelirsin, işten bulaşır… Mecbursundur. Ama bazılarının tuzu kurudur. Evde dururlar, kapılarına paketler, erzaklar gelir falan… Ne diyelim, hayırlısı hakkımızda” şeklinde konuştu.

Tags: , , ,


About the AuthorBir cevap yazın

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

Back to Top ↑