Türkiye

Published on Eylül 5th, 2019 | by Avrupa Forum 7

0

Kürtleri işe alıyorsun, ayağını denk al

Mersin Şehir Hastanesi’nde Temizlik Proje Müdürü iken işten çıkarılan Serap Kuştimur, ” İşe alınacakların listesi AKP teşkilatlarından geliyordu” dedi.

Mersin Şehir Hastanesi’nde 2016 yılında Temizlik Proje Müdürü olarak işe başlayan Serap Kuştimur, ‘Kürt kökenlileri işe aldığı gerekçesi’ ile işten çıkarıldığını iddia etti. Kuştimur, “AKP il başkanlığından gelen listedekiler işe alınıyordu. Ancak bu listedeki bazı isimler Kürt diye beni işten çıkardılar” iddiasında bulundu. BirGün’den Burcu Cansu’nun haberine göre; Mersin İl Sağlık Müdürü Sinan Bahçacı tarafından makam odasına çağrıldığını belirten Kuştimur, hakkında CİMER’e yapılmış şikayet olduğu ve “Kürtleri işe alıyormuşsunuz, ayağını denk al” uyarısıyla karşılaştığını ifade etti.


Kuştimur, “Bahçacı’ya, AKP’li olduğumu, partinin kadın kolları da dahil birçok kademesinde görev aldığımı anlatmaya çalıştım. İşe alım yapılacak isimlerin AKP İl Başkanlığı tarafından hazırlandığını söyledim. Fakat Kürt kökenli olduğum için terör örgütü propagandası yaptığımı iddia etti” diye konuştu.

SÜRGÜN EDİLDİM

Kuştimur, Mersin İl Sağlık Müdürü Sinan Bahçacı ile yaptığı görüşme sonrasında hastane direktörü tarafından aranarak, hastaneye girişinin yasaklandığını öğrendiğini belirtti. Sonrasında sürgün olarak geçici görev adı altında Yozgat’a gönderdirildini söyleyen Kuştimur, “Ya istifa edecektim ya da Yozgat’a gidecektim. Ben de Yozgat Şehir Hastanesi’ne gitmeyi kabul ettim. 8 gün çalıştıktan sonra Ankara’ya çağrıldım. Ankara’da görevlendirilmeyi kabul etmediğimi belirttim. Sonra yeniden Yozgat’ta çalışmam istendi. Kabul etmediğimde de gerekçesiz bir şekilde işten çıkarıldım” dedi. Kaynak: tammakale.com


About the AuthorBir cevap yazın

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

Back to Top ↑