Türkiye

Published on Ekim 30th, 2016 | by Avrupa Forum 7

0

Leyla Halit’ten Gültan Kışanak’a destek: Yoldaşıma özgürlük

Filistin Halk Kurtuluş Cephesi (FHKC) Politbüro üyesi Leyla Halid, gözaltına alınan Diyarbakır Büyükşehir Belediye Eşbaşkanı Gültan Kışanak’a destek açıklamasında bulundu. Leyla, “Gözaltındaki ve zindanlardaki yoldaşların desteklenmesi için kitlesel eylem çağrısında bulunuyorum. Tutuklama siyasetine karşı sesler yükseltilmeli” dedi.

Filistin direnişinin sembollerinden Filistin Halk Kurtuluş Cephesi (FHKC) Politbüro üyesi Leyla Halid, gözaltına alınan Diyarbakır Büyükşehir Belediye Eşbaşkanı Gültan Kışanak için açıklama yaptı. Gültan ve tüm devrimci tutsaklar için özgürlük isteyen Leyla, “Kadınların halkların özgürlük mücadelesinde yer almalarından ötürü hapse atılmaları, dünya çapında bütün ilerici güçler tarafından öfkeyle karşılanıyor” dedi.

Leyla’nın yaptığı açıklama şöyle: “Yoldaşımız Gültan’ın ve belediye eşbaşkanının gözaltına alınmasını kınıyorum. Bütün kadınlara, Gültan’ın ve Türk cezaevlerindeki bütün siyasi tutsakların özgürlüğünü destekleme çağrısı yapıyorum. Filistinliler olarak tutsakların, özellikle de İsrail cezaevlerinde tutulan tutsakların yaşadıklarını, çektiklerini hissediyoruz. Aynı şekilde Türk cezaevlerindeki tutsakların maruz kaldıklarını hissediyoruz.

Zalimler halkların özgürlük mücadelesini bastıramadığında sert yetkilerini kullanıp aktivistleri hapsediyor. Gözaltındaki ve zindanlardaki yoldaşların desteklenmesi için kitlesel eylem çağrısında bulunuyorum. Tutuklama siyasetine karşı sesler yükseltilmeli.

Filistin’deki ve diasporadaki halkım adına Türk hükümetini yoldaşımız Gültan ve Türk cezaevlerindeki bütün tutsakları serbest bırakmaya çağırıyoruz. Halklarımızın özgürlük mücadelesi sürüyor. Birlikte zalimleri yenip zaferi elde edebiliriz. Yaşasın halkların özgürlük mücadelesi.

Gültan ve yoldaşlarına özgürlük!
Mücadele bitmeyecek.
Yoldaşça,
Leyla Halit.”

 

Kaynak: Jinha

Tags: , ,


About the AuthorComments are closed.

Back to Top ↑