fbpx

Almanya

Published on Nisan 27th, 2020 | by Avrupa Forum 1

0

Mannheim’de göçmenler için duyarlılık çağrısı

Almanya’da  Mültecilere yardım için faaliyetlerini sürdüren “Seebrucke”(Deniz Köprüsü) adli kuruluş ,Mannheim’da maskeli ve temassız insan zincirli  eylem yaptı.

Yaklaşık 350 kişinin katıldığı eylem oldukça hareketli geçti , eyleme Mannheim ve çevresinde faaliyet sürdüren demokratik kurum ve kuruluşların yanı sıra bazı siyasi partiler de destek verdi.

26 Nisan 2020 tarihinde  saat 16:00’da Mannheim Endüstristrasse’de toplanan kalabalık insan zinciri oluşturdu . Yapılan konuşmalarda mülteci kamplarında ve sınır boylarında yaşanan sorunlara dikkat çekilirken Avrupa devletlerinin olumsuz politikalarına tepki gösterildi.

Özellikle  Yunanistan’daki  mülteci kamplarındaki zor koşullara karşı duyarlılık istenirken kamplarda kalan mültecilerin bir an önce boşaltılması ve Almanya’ya yerleştirilmesi istendi.

Eylemde kurum temsilcileri ve Die Linke Milletvekili Gökay Akbulut’un yanı sıra kurulan serbest kürsüde Mannheim Mülteci Kampında kalan mülteciler de sorunlarını dile getiren konuşmalar yaparken eylemcilere de teşekkür edildi.

Kampta kalan mülteciler pencere ve balkonlardan slogan ve alkışlarla eylemcilere destek verdi.

Yaklaşık bir saat süren eylem olaysız bir şekilde sona erdi…

Enver Enli /Mannheim

27.04.2020

Tags: , ,


About the AuthorBir cevap yazın

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

Back to Top ↑