Genel

Published on Kasım 13th, 2018 | by Avrupa Forum 2

0

Mezopotamya Halk Kongresi: Kürt Özgürlük Hareketiyle dayanışmadayız

Mezopotamya Halk Kongresi Yürütme Konseyi tarafından yapılan yazılı açıklamada “Bizler, Asuri-Süryani halkının bir kurumu olarak Kürt Özgürlük Hareketinin üç öncüsüyle dayanışma içinde olacağımızı belirtmek isteriz.” dendi.

AF Haber Merkezi

Mezopotamya Halk Kongresi Yürütme Konseyi tarafından yapılan yazılı açıklama şöyle:


Basın Açıklaması
Birkaç gün önce ABD dış ilişkiler komitesine bağlı çalışan, Avrupa ve Avrasya işlerinden sorumlu Müsteşar yardımcısı yaptıĝı açıklamada Kürdistan Özgürlük Hareketinin öncülerinden olan Cemil Bayık, Murat Karayılan ve Duran Kalkan hakkında başlarına ödül koyarak, arama kararı çıkarmıştı.
Her şeyden önce bu haksız kararı şiddetle kınadıĝımızı ve kabul edilemez olduğunu belirtmek isteriz.
Türkiyeye her türlü askeri, ekonomik ve siyasi destek vermelerine raĝmen, ne ABD, ne de Avrupa ülkelerinin hiç birine karşı Kürt Özgürlük Hareketi bugüne kadar hiç bir terör eyleminde bulunmamıştır. Bütün bunlar, bu ülkeler tarafından bilinirken sırf Türk faşist yönetimini memnun etmek ya da başka kirli çıkarları hayata geçirmek için alınan bu karar anti demokratik ve insanlık dışı bir karardır.
Bizler, Asuri-Süryani halkının bir kurumu olarak Kürt Özgürlük Hareketinin üç öncüsüyle dayanışma içinde olacağımızı belirtmek isteriz.

Mezopotamya Halk Kongresi
Yürütme Konseyi

Tags: , , ,


About the AuthorBir cevap yazın

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

Back to Top ↑