Kürdistan

Published on Ağustos 17th, 2018 | by Avrupa Forum 2

0

Mezopotamya Özgürlük Partisi: Zeki Şengali’yi katledenleri lanetliyoruz

Mezopotamya Özgürlük Partisi (MÖP) tarafından yapılan açıklamada Ezidi halkına, bu halkın değerli evladına Zeki Şengali yoldaşa yönelik saldırısını kınıyor, lanetliyoruz!” denerek, “Duyarlı insanlığı Türk devletinin bu saldırısına karşı hesap sormaya çağırıyoruz” dendi.

AF Haber Merkezi

Mezopotamya Özgürlük Partisi (MÖP) tarafından yapılan açıklama şöyle:


Asuri/Süryani/Keldani halkı adına, Türk devletin Şengal’de Ezidi halkına, bu halkın değerli evladına Zeki Şengali yoldaşa yönelik saldırısını kınıyor, lanetliyoruz!
Mezopotamya’nın kadim topluluklarından bir olan Ezidi halkının yanında olduğumuzu, acısı acımız olduğunu belirtiyoruz.
Türk devleti, Ezidi halkının, halkların demokratik kazanımlarını hazmetmeyip, bu kazanımlara mevcut AKP, MHP vb faşist bileşke 1915 Soykırım zihniyeti ile saldırmaktadır. Zeki yoldaşa yapılan saldırı, 3 Ağustos İŞİD saldırısı, Türk devletin 24 Nisan 2017 saldırısının bir devamıdır. Bu saldırı Zeki yoldaş şahsında, Ezidi halkına, halklara ve demokrasi isteyen herkese karşı yapılmıştır. Böylece Türk devletinin bu alçakça saldırısına karşı durmak, herkesin onurlu bir görevidir.
MÖP olarak Zeki yoldaşı halkımızın çok değerli bir yoldaşı, dostu ve arkadaşı olarak görüyor, bu arkadaşın anısına sürekli gerekli değeri vereceğimizi dile getiriyor onu saygı ile anıyoruz! Türk devleti şunu bilmeli; bu soykrım zihniyeti ile bir yere varamıyacaktır. Duyarlı insanlığı Türk devletinin bu saldırısına karşı hesap sormaya çağırıyoruz.

Mezopotamya Özgürlük Partisi

Tags: , , , , , , ,


About the AuthorBir cevap yazın

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

Back to Top ↑