Kürdistan

Published on Mart 21st, 2020 | by Avrupa Forum 3

0

MÖP: Newroz direnişte ısrardır

Mezopotamya Özgürlük Partisi (MÖP) bir açıklama yaparak Newroz bayramını kutladı. Açıklamada Newroz’un kapitalizme, gericiliğe, siyasal İslam, ırkçı, faşist ve mezhepçi politikalara direnişi anlamına geldiği belirtilerek, direnişte ısrar edenlerin mutlaka kazanacaklarına dikkat çekildi.

Yapılan açıklamanın tam metni şöyle:


”MÖP, Asuri/Süryani/Keldani halkı adına, Kürt halkının, Ari halklarının Ortadoğu, Orta Asya ve Mezopotamya/Kürdistan coğrafyalarında kutlanan yenilik, eşitlik, özgürlük, demokrasi ve sömürüye karşı kutlanan Newroz bayramını kutluyoruz!

Newroz bayramı yeniden kendi öz tarihiyle buluşmasını sağlayan PKK lider kadrolarından Mazlum Doğan Türk soykırımcı, sömürgeci devletin zülmüne karşı 1982 yılında Amed zindanında sergilediği direnişle, yeniden Newroz bayramını özüyle bütünleşti, Kürt halkı ile buluştu ve zülme karşı direnişin zaferi oldu.. Bu vesile ile Mazlum Doğan, Zekiye Alkan ve Sema Yüce şahsında zülme, sömürüye karşı şehadete ermiş tüm kahramanları saygı, hürmetle anıyoruz..!!

Yaşadığımız 21 asırda hala tüm dünya da, Mezopotamya coğrafyasında sömürü mantığı devam ediyor. Bu sömürüye karşı, Kürt halkının demokratik perspektif öncülüğünde verdiği şzgürlük mücadelesi bölge halklarında değerli bir uyanışa vesile olmuş, Kapitalizme, gericiliğe, siyasal İslam, ırkçı, faşist ve mezhepçi politikalara verdiği demokrasi mücadelesi ile dünya halklarının sempatisini kazandı. Birde toplumsal demokrasiden yana öne sürdüğü özgür, eşit, ekoloji, kadın, ahlak, kültür ve demokrasi eksenli mücadele tarzı insanlık açısından ne kadar gerekli olduğu, bu ’’Crona Virus’’ hastalığı tüm dünya yı esir almasıyla birlikte daha iyi anlaşıldı. Dolayısyla bu hastalığın ana sebebi Kapıtalizm ve ona bağlı sömürücü politikalardır. Özellikle bu ’’Crona Virus’’ Küba, Çin şahsında Demokratik Sosyalizmin insanlığın kurtuluş yolu, insanlığın gerçek yaşam felsefesi olduğunu kanıtlamıştır. Kapitalizm, siyasal İslam, diktatörlük, faşizm öldürür, Küba, Çin vb sistemlerin ’’Crona Virusa’’ karşı mücadelsi yaşatır..

Türk soykırımcı devleti, tüm yönelimlerine rağmen, Kürt halkının onurlu mücadelesi, halkların demokrasi alternatifinde ilerliyor..  Newroz direnişinde ısrar edenler, elbette Mazlum Doğan gibi zafere ulaşır.

Newroz bayramı yeni bir devrimci atılıma, Kürt halkının ulusal demokratik birliğine vesile olmasını, Kürt halk önderi Öcalan’ın, tüm demokrasi esirlerinin özgürlüğüne kavuşmasını diliyoruz..  

Mezopotamya Özgürlük Partisi ”

21.03.2020

Tags: , , ,


About the AuthorBir cevap yazın

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

Back to Top ↑