fbpx

Genel

Published on Kasım 29th, 2019 | by Avrupa Forum 20

0

MÖP: PKK’nin 41. yıldönümünü selamlıyoruz

Mezopotamya Özgürlük Partisi (MÖP), PKK’nin kuruluşunun 41. yılı nedeniyle bir mesaj yayınladı.

AF Haber Merkezi

Mezopotamya Özgürlük Partisi (MÖP) tarafından yayınlanan mesaj şöyle:

Asuri/Süryani/Keldani halkı adına, PKK’nin 41 yıldönümünü selamlıyor, Kürdistan Özgürlük Mücadelesi’nin tüm kurumlarına, üyelerine, yurtsever Kürt halkına, kadınlara, halklara, ve bu günlere gelmesinde büyük emeği geçen Sayın Öcalan ve diğer lider kadrolarını kutluyoruz!

Özellikle: Bu tarihi günün sorumluluğuna soyunan, bu uğurda canını yaşamın her alanında çekinmeden feda eden kahramanları, Haki Karer ve Hewrin Halef şahsında saygı, hürmet ve minetle anıyoruz!

PKK denilince tarih, yenilik, dirlik, ahlak, cesaret, direniş, eşitlik, özgürlük ve demokrasi perspektifidir. PKK yarım asıra yakın bir zaman, her koşul altında verdiği görkemli mücadele sonucu, Mezopotamya/Kürdistan coğrafyasında Kürt halkının, halkların ve kadınların öz iradelerine ışık olmuş, bu iradenin tarih önünde şekilenmesine vesile olmuştur. Aynı zamanda Mezopotamya, Ortadoğu ve Orta Asya alanlarında ezilmiş uluslara bir umut yaratmış. Dolayısyla Asuri/Süryani/Keldani halkı’da bu umuttan yararlanmış, Kürt halkı ile birlikte özgürlük, eşitlik ve demokrasi mücadelesine tutuşmuştur. Bügün halklarımız Mezopotamya coğrafyasında birçok alanda birlikte, gerici radikal yapılanmalara, Türk soykırımcı devlet zihniyetine ve Mezhepçi siyasete karşı, kendi toplumsal demokratik perspektifleri ile mücadele vermekteler. Böylelikle  PKK öncülüğünde, halkların kendi alternatif perspektifleri yaratılmıştır.

Gelinen aşamada halkların bu değerli birlikteliğinden çekinen Türk soykırımcı devleti vb sistem yapılanmaları, her alanda halkların iradesine saldırmakta, bu iradeyi kırmaya çalışmaktalar. Bu temelde Kuzey-Doğu Suriye Demokratik Federsyonuna yönelik işgal harekatı yapılmıştır. MÖP olarak, halklarımız her alanda bu işgale karşı durdukları sürece, insanlık düşmanı Türk soykırımcı devleti, her zalim sistem gibi yıpranıp kırılacağına inanıyoruz.. Bir kez daha PKK’nin 41 yıldönümü Kürt halkının, halkların, kadınların ve demokrasinin kazanmasına vesile olmasını diliyoruz!! 

Mezopotamya Özgürlük Partisi (MÖP)

Tags: , , , ,


About the AuthorBir cevap yazın

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

Back to Top ↑