fbpx

Almanya

Published on Aralık 13th, 2019 | by Avrupa Forum 20

0

Nürnberg AKM Cemevi yeni yönetimini seçti

Nürnberg Alevi Kültür Merkezi Cemevi güçlü bir yönetim kadrosunu belirledi.

Fikri KARAKUŞ (Nürnberg)

Nürnberg Alevi Kültür Merkezi Cemevi, 24. Olağan Genel Kurulunda, yeni yönetim kadrosunu yoğun katılımlı seçti.

Kurulduğu ilk günden bugüne dair 30 yıldır inançsal, kültürel, sanatsal, bilimsel hizmetlerde bulunan Nürnberg AKM Cemevi, örgütlü ve kurumsal çalışmalarıyla, 600 üyesi ve Nürnberg ve çevresinde 7 bin kişilik Alevi toplumunu temsil ederek, Nürnberg kentininde en büyük sivil toplum örgütlerindendir. Seçilen yönetim kadrosunun ilk verdiği mesaj “21. Yüzyılda ve günümüz dünyasında insan katliamlarının yaşanmasından, insan biçimindeki canavarlardan, barbarlardan, kokuşmuş beyinlerden cehaleten insanlık adına utanç duyuyoruz. Bizler halkların kardeşliği, savaşların sonlandırıldığı, barışın ve huzurun egemen olduğu bir dünya savunucularıyız ” şeklinde oldu. Yeni Nürnberg AKM Cemevi yönetim kadrosu, Alevi kimliği ve örgütlenmesi, siyasi parti, etnik kimlikler ve bayraklar üstü bir kurumsal yapısı olduğunuda önemle vurguladı. Aynı zamanda tüm demokrat sivil toplum örgütlerini, dünden daha cok diyaloğun pekişmesine ve ortaklaşa mücadeleye çağrı yaptı.

Nürnberg AKM Cemevi 24. Dönem Yönetim Kurulu şu isimlerden oluştu: Başkan: Hüseyin Yıldız, Başkan Yardımcısı: Ergül Altunkaymak, Sekreterya: Murat Kağan Özel, Filiz Yıldız, İbrahim Altunkaymak, Muhasebe: Niyazi Çelik, Bilal Çağlı, Kollar koordinatörleri: Nilüfer Üstün, Gamze Keleş, Fatma Gül, Bina sorumlusu: Rıza Taşdemir.

Nürnberg Alevi Kültür Merkezi Cemevi iletişim bilgileri: Alevitische Gemeinde Nürnberg e. V. Nürnberg Alevi Toplumu Rehdorfer Str. 6 • 90431 Nürnberg Mobil: 0176 / 56773892 • Tel.: 0911 / 26 02 88 • Fax: 0911 / 132 02 36 Email: [email protected] • Webseite: www.aleviten-nuernberg.de Facebook: www.facebook.de/aleviten.nuernberg.

Tags: , , ,


About the AuthorBir cevap yazın

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

Back to Top ↑