Yazarlar

Published on Haziran 5th, 2018 | by Avrupa Forum 2

0

Oylar HDP’ye, Oylar Demirtaş’a – Leman Stehn

Henüz şah dedi!
Mat dedirtmeyeceğiz!

Bu hamleyi ikincisiyle tamamlandırmayacağız!


Bir darbe girişiminde gücü ele geçirdiğini düşünenlerin açıklamalarını haber spikerine okutan darbeci, dünya darbeler tarihinde daha önce görülmemiş, açıklaması belli bir ilk!

Almanya da yaşanmış Hitler faşizminin izinden giden Erdoğan, nasıl ki Hitler kendisini kundaklattırdığı, “Reichsbrandt” ardından “Reichsverordnung” yasalarını çıkartarak gücü ele geçirmenin ilk hamlesini attı ve seçimlerde ikinci hamleyle kendisini diktatör ilan ettiyse, Erdoğan da “sözüm ona darbe girişimiyle”, OHAL ilan edip, OHAL kararnamelerini çıkartarak, muhalefeti tasfiye ederek, şah demiş , tüm gücü ele geçirmek için hamlesini yapmıştır ve şimdi öne alınan seçimlerde yarattığı faşist tek adam diktatörlüğünü resmileştirmek ve “şah mat” demeye niyetlenmiştir.

Egemenliği henüz tümüyle elden vermeyen bizlere, yani tüm ezilen halklardan, her tür inançtan ve dünya görüşünden emekçiler, seçme yaşına ulaşmış reşit gençler, kadın, erkek, queer… yani herbirimize çok büyük sorumluluk düşmekte.

Mat dedirtmeyeceğiz!
Asla!

Mat dedirtmemenin tek yolu HDP’nin tüm yaratılan güçlüklere inat, mecliste hak ettiği sayıda vekillerle yerini alması.

İyi düşünün! Mat dedirtmemenin, diktatörlüğü resmileştirmemenin sorumluluğunu taşıyorsunuz.  Tüm iyi niyetinizle, geliştirme umuduyla, güzel demokratik değerleri yaşatmak için, belki başka bir partinin üyesi veya gelenekselleşmiş seçmeni olabilirsiniz…
Ancak unutmayın, sorumluluk herbirimizde, bizde!
HDP mecliste olmazsa diktatörlük ilan edilecek!

Şah dedi, mat dedirtmeyelim!

Tags:


About the AuthorBir cevap yazın

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

Back to Top ↑