Almanya'daki İslam ve yabancı aleyhtarı Pegida hareketinin Dresden'deki göster..." /> Paris katliamı Pegida'ya taraftar kazandırmadı

Genel

Published on Kasım 17th, 2015 | by Avrupa Forum 3

0

Paris katliamı Pegida’ya taraftar kazandırmadı

Almanya’daki İslam ve yabancı aleyhtarı Pegida hareketinin Dresden’deki gösterisinde Berlin yönetiminin göç politikası eleştirildi.

Paris’teki terör saldırılarının ardından Almanya’nın Dresden şehrindeki İslam ve yabancı aleyhtarı Pegida hareketinin taraftar sayısı endişelerin aksine artmadı.

Pegida’nın Pazartesi akşamı düzenlediği gösteriye 7 bin ila 8 bin kişinin katıldığı bildirildi. Bir hafta önceki gösteriye katılanların sayısı da o civardaydı.


Gösteride konuşan yabancı düşmanları Cuma günü Paris’te vuku bulan terör saldırılarını siyasi amaçları doğrultusunda istismar etmeyi denediler.

Tarihi Semper Operası önündeki meydanda düzenlenen gösteride terör saldırılarında ölenler için saygı duruşunda bulunuldu ve bazı göstericilerin Fransa bayrağı taşıdıkları görüldü.

Taşınan afişlerde, Paris’teki terör kurbanlarıyla dayanışma içinde olunduğu ve Almanya’nın da bu tür saldırılara hedef olabileceği mesajlarına yer verildi.

Konuşmacılar Almanya Hükümetini yanlış göç politikası izlemekle itham ettiler.

Deutsche Welle

Tags: , , , , , , ,


About the AuthorComments are closed.

Back to Top ↑