Fransa

Published on Ocak 12th, 2019 | by Avrupa 5

0

Paris’teki patlamada dört kişi hayatını kaybetti

Fransa’nın başkenti Paris’teki bir fırında büyük bir patlama meydana geldi. Dört kişinin hayatını kaybettiği patlamanın, gaz kaçağından kaynaklandığı tahmin ediliyor.

Fransa’nın başkenti Paris’in merkezindeki semtlerinden birinde yer alan bir fırında patlama meydana geldi. Fransa İçişleri Bakanı Christophe Castaner, olayda ikisi itfaiyeci dört kişinin hayatını kaybettiğini açıkladı.


Paris itfaiye teşkilatının sözcüsü Eric Moulin daha önce, olayda yaralanan 36 kişiden 12’sinin durumunun ciddi olduğunu belirtmişti. Moulin, ikisi itfaiyeci, beş kişinin ise hayati tehlikesinin sürdüğünü sözlerine eklemişti.

Binadaki yangın söndürme ve kurtarma çalışmalarına 200’den fazla itfaiye görevlisi ve iki helikopter katıldı.

Patlama sonrası yayınlanan görüntülerde, fırının bulunduğu binanın alt katlarının alevler içinde kaldığı görüldü. Binanın önünde park hâlinde olan araçlar da hasar gördü.

Binanın üst katlarında yaşayan bazı insanlar, itfaiye tarafından merdivenle tahliye edildi.

Yerel saatle 9’da gerçekleşen patlamanın gaz kaçağından kaynaklandığından şüpheleniliyor. Paris savcısı Remi Heitz, patlamanın nedeninin henüz kesin olarak belirlenemediğini belirterek, “Ancak bunun bir kaza olduğunu açık şekilde söyleyebilirim. Muhtemelen de bir gaz kaçağından kaynaklandı” diye ekledi.

Alman Haber Ajansı (dpa), patlama öncesi fırındaki gaz kaçağı nedeniyle olay yerine itfaiye çağrıldığını bildirdi.

Patlama, Paris’te polisin her cumartesi düzenlenen Sarı Yelekliler protestoları nedeniyle yoğun güvenlik önlemleri aldığı bir günde meydana geldi.

Kaynak:DW

Tags: , ,


About the AuthorBir cevap yazın

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

Back to Top ↑