Türkiye

Published on Haziran 6th, 2019 | by Avrupa Forum 2

0

Paylan’dan, Canikli ve İmamoğlu’na ‘Topal Osman’ tepkisi

Halkların Demokratik Partisi (HDP) Milletvekili Garo Paylan, Nurettin Canikli ve Ekrem İmamoğlu’na Topal Osman ile ilgili sözlerinden dolayı tepki gösterdi.

HDP’nin Diyarbakır Milletvekili Garo Paylan, Topal Osman ile ilgili yaptıkları açıklamalar üzerine hem AKP Genel Başkan Yardımcısı Nurettin Canikli hem de Millet İttifakı’nın İstanbul adayı Ekrem İmamoğlu’na tepki gösterdi.


T24’de yer alan habere göre ilk olarak AKP Genel Başkan Yardımcısı Canikli’nin, Giresun Belediyesi tarafından düzenlenen bayramlaşma programında, “Topal Osman Ağa’nın Kurtuluş Savaşı döneminde Pontuslulara karşı, bu bölgeyi Pontuslulaştırmak isteyenlere karşı verdiği mücadelenin bir benzeri şu anda yine biz torunları tarafından bu mücadelenin verilmesiyle karşı karşıyayız” ifadelerini kullanmasına tepki gösteren Paylan, şunları söyledi:

“AKP‘li Canikli’nin övdüğü Topal Osman; Karadeniz’de Rum ve Ermenileri, Koçgiri’de Kürtleri katleden talancı bir çete lideridir. Trabzon milletvekili Ali Şükrü Bey’i öldürmesi üzerine, meclis idamına karar vermiştir. AKP’li Canikli; bir katili, bir çeteciyi dedesi sayıyor.”

Gara Paylan’nı yaptığı açıklama:
Ekrem İmamoğlu da “Topal Osnam’a bağlıyım” demiş.
İmamoğlu, Topal Osman’a işlediği insanlık suçlarını bilerek bağlıysa işimiz zor. Bilmeden bağlıysa, ekteki yazıyı okuyup bağlılığını gözden geçirsin derim.
Zor!
@ekram_imamoglu
Ek: Çağımızın Bir (başka) Kahramanı: Topal Osman – Ayşe Hür

Tags: , ,


About the AuthorBir cevap yazın

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

Back to Top ↑