Emek

Published on Eylül 3rd, 2019 | by Avrupa Forum 3

0

Petrol-İş’te yeni başkan Flormar direnişçisi Süleyman Akyüz

28. Olağan Merkez Genel Kurulunu yapan Petrol-İş Sendikası, Genel Başkanlığa 297 gün süren Flormar Direnişinin yürütücüsü Gebze Şube Başkanı Süleyman Akyüz’ü seçti.

Olağan Genel Kurulu’da mevcut başkan Ali Ufuk Yaşar’a karşı yarışan Gebze Şube Başkanı Süleyman Akyüz genel başkanlığa seçildi. 250 delegenin katıldığı seçimlerde Ali Ufuk Yaşar 118 oy alırken, Süleyman Akyüz 129 oy alarak seçimleri kazandı. Oylamada 3 oy ise geçersiz sayıldı.


Büyük bir çekişmenin yaşandığı Genel Kurul’da muhalif delegeler ve adaylar mevcut yönetimi patronların ve AKP’nin saldırılarına karşı etkili bir direniş geliştirmemekle suçlarken, önceki başkan Yaşar yeni aday Süleyman Akyüz’ü Flormar direnişinde sendikanın maddi imkanlarını tüketmekle suçladı.

Kongrede Gebze Şube Başkanlığı görevini yürüten Süleyman Akyüz Petrol-İş Genel Başkanı seçilirken, Kocaeli Şube Başkanı Salih Akduman genel sekreterliğe, Niyazi Recepkethüda ise örgütlenme ve eğitim sekreterliğine seçildi.

Mali Sekreterliğe aday olan ve 122’şer oy alan Turgut Düşova ve Erhan Yakışan’un durumu Yüksek Seçim Kurulunun (YSK) yapacağı kura sonrası netleşecek.

Tags: , , ,


About the AuthorBir cevap yazın

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

Back to Top ↑