fbpx

Avrupa

Published on Ocak 9th, 2020 | by Avrupa Forum 4

0

Prens Harry ve Meghan Markle İngiltere Kraliyet Ailesi’ndeki üst düzey görevlerinden çekildi

Sussex Dükü Prens Harry ve eşi düşes Meghan kraliyet ailesindeki görevlerinden çekilerek, ekonomik olarak bağımsızlıklarını kazanmak için çalışacaklarını açıkladı.

Harry ve Meghan, Sussex Kraliyet (sussexroyal) Instagram hesabından yaptıkları açıklamada, zamanlarını İngiltere ve Kuzey Amerika arasında böleceklerini de duyurdu.

Açıklamada, “Aylar süren derin düşünce ve fikir alışverişi sonucu, bu yıl bir değişim yapma ve bu kurum içinde kendimize daha yenilikçi bir rol biçimlendirmeye başlama kararı aldık. Kraliçe’ye tam desteğimiz sürerken, Kraliyet ailesindeki ‘üst düzey’ görevlerimizden çekildiğimizi ve ekonomik olarak bağımsızlığımızı kazanma yolunda çalışmaya başlayacağımızı söylemek isteriz” denildi.

Sussex Dükü ve Düşesi, İngiltere ve Kuzey Amerika arasında yaşamanın, oğullarının “hem içine doğmuş olduğu kraliyet geleneğinin değerini anlamasını”, hem de kendilerine hayatlarının bir sonraki bölümüne odaklanmak için fırsat sağlayacağını belirtti.

Çift İngiltere ve Kuzey Amerika arasında yaşarken, Kraliçe’ye, İngiliz Milletler Topluluğu’na (Commenwealth) ve hamilik yaptıkları yerlere karşı yükümlülüklerini yerine getirmeye devam edeceklerini de bildirdi.(BBC Türkçe)

Tags: , ,


About the AuthorBir cevap yazın

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

Back to Top ↑