fbpx

Bilim & Teknik

Published on Mayıs 23rd, 2020 | by Avrupa Forum 6

0

RedHack: Cami hoparlörlerinden müzik çalınmasıyla ilgili hakkımızda çıkan haberler asılsızdır

Geçtiğimiz günlerde Twitter’dan Red Hack adına açılan bir hesaptan tekrar harekete geçtiklerini belirten twitlerin akabinde sosyal medyadan hesabın gerçekten de ünlü hacker grubu RedHack’e ait olup olmadığı konuşuluyor.

Red Hack adına açılan hesaptan Son günlerde cami hoparlörlerinden müzik çalınmasıyla ilgili çıkan haberlere ilişkin RedHack/MK (Merkezi Komite) imzalı bir açıklama yayımlandı.

“Tarih defterine tertemiz geçen bir kızıllıktır RedHack ve 1997’den beri eylemlerimizi takip edenler bilirler ki asla halkın değerlerine saygısızlık olarak gördüğümüz pratikler içerisinde olmadık. Üzerimize yıkılmaya çalışılan camide ya da herhangi bir yerde müzik çalma hadisesi bizim için “teknik olarak” küçük ve basit bir eylemdir. Halkımız uzun zamandır bizi beklerken elbette bu kadar sessiz bir eylemle olmayacaktı dönüşümüz. Sonu ne olursa olsun halka verdiğimiz sözü tutmaya, RedHack’in onurlu mücadelesini daha büyük eylemlerle taçlandırmaya devam edeceğiz.

“Biz Allah’a karşı değiliz, Allah’ın adına insanları sömürenlere karşıyız” İbrahim Kaypakkaya

“Bizim değer verdiklerimiz samimi müslümanlardır. İpek seccadeye arsızlığını sürenler değil, yırtık ceketini seccade yapanlardır.” Kızıl Can Yıldız ★ KCY

Bizi bekleyin. Ve unutmayın, Ne olursa olsun Biz Kazanacağız! “Sizi çok seviyoruz!”

RedHack/MK (Merkezi Komite)

23 Mayıs 2020 tarihli RedHack açıklaması

RedHack kimdir?


‘Halk için hack’ sloganıyla gündemde yerini alan Kızıl Hacker’ler yani diğer ismiyle RedHack, kendilerini Marksist ve sosyalist olarak tanımlıyor. Şubat 2012’de Ankara Emniyet Müdürlüğü’nün internet sitesini çökerterek adını duyuran grup, aynı zamanda Türkiye genelinde yaklaşık 350’ye yakın emniyet müdürlüğü sitesini geçici bir süreliğine çalışamaz hale getirmesiyle biliniyor.

Grup, emniyet ve bakanlık gibi kurumların ardından en güvenli server sistemine sahip olduğu belirtilen BTK’nın (Bilgi Teknolojileri ve İletişim Kurumu) sitesini hacklemesiyle de gündeme geldi. Red-Hack grubunun çekirdek kadrosunu oluşturan üye sayısının 12 olduğu iddia ediliyor. 21 Ağustos 2006’da Atılım gazetesine verdikleri bir röportajda grup kendi misyonunu, “Aynılar aynı yerdedir, ayrılar ayrı yerdedir espirisinden hareketle, RedHack’i Türkiye devrimine hizmet etmesi için devrimci dayanışmanın bir ürünü olarak kurduk” şeklinde tanımlıyor.


About the AuthorBir cevap yazın

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

Back to Top ↑