fbpx

Avrupa

Published on Eylül 2nd, 2017 | by Avrupa Forum 1

0

Roma’da mafyadan alınan binalar göçmenlere verilecek

Roma Belediye Başkanı Virginia Raggi mafyadan alınan 200 bin binayı göçmenlere tahsis etmeye hazırlanıyor. Göçmenlerin binalara 31 Ekim’de yerleştirilmesi planlanıyor.

İtalya’da Roma Belediye Başkanı Virginia Raggi, Facebook hesabından mafyanın elinden alınan binalara 200 bin göçmenin yerleştirileceğini  açıkladı.

Sputnik’in haberine göre Raggi, bu çerçevede ilk etapta 200 bin  binanın 31 Ekim itibariyla göçmenlere tahsisinin öngörüldüğünü açıkladı. Roma Belediye Başkanı,  iletisinde polisin göçmenlere salı günü yapmış olduğu müdahaleyi de savundu ve ‘yasadışı yerleşimlerin hoşgörülemeyeceğini ifade etti.

Polisler geçen hafta çoğunlukla Eritre ve Etiyopyalıların kaldığı evleri basmış, göçmenlere karşı tazyikli su kullanmıştı. Konu İtalyan basınını tüm hafta boyunca işgal ederken polisin ve yetkililerin tutumu eleştirilmişti. BM Mülteciler Yüksek Komiserliği (UNHCR) de İtalyan makamlarının sığınmacıları, kendilerine kalacak yer tahsis etmeksizin tahliye etmesini kınamıştı. Raggi göreve geldiği geçen yıldan bu yana kamu hizmetlerinin kötüye gittiği ve şehrin genelinde kirliliğin arttığına dair eleştirilerle karşı karşıya kalıyor.

Tags: , , , ,


About the AuthorBir cevap yazın

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

Back to Top ↑