Hollanda

Published on Ocak 8th, 2019 | by Avrupa Forum 7

0

ROTTERDAM BAŞKONSOLOSLUĞUNDA İNTİHAR GİRİŞİMİ

7 Ocak pazartesi günü saat 09.00 sıralarında Rotterdam Başkonsolosluğuna gelen bir Türkiyeli, yanında nasıl getirdiği henüz belirlenemeyen benzin ile ikinci kata çıkarak “Beni Yaktınız” diye bağırdıktan sonra benzini üzerine dökerek kendini ateşe verdi.

Sabah 09.00’da  Westblaak’ta bulunan Rotterdam Başkonsolosluğundaki olayda   görgü tanıkları, yaşlı bir Türkiye vatandaşının konsolosluk binasının işlemlerin yapıldığı  ikinci katında kendini yakmaya çalıştığını söyledi.

Yanında su şişesinde getirdiği benzini üzerine dökerek yakan yaşlı şahısa anında müdahale edildiği, kısa sürede polis, itfaiye ve ambulans ekiplerinin de olay yerine geldiği bildirildi.  Yüzünde ve vucudunda  derin yanıklar oluşan, Elazığlı oldugu 60- 64 yaşları arasında oldugu söylenen kişinin derin yanıklar nedeniyle ambulans helikopterle Beverwijk’te yanık hastanesine  götürüldüğü benzinin  içeriye su şişesinde sokulması dolayısı ile güvenlik kontrolünde bulunan X Ray sisteminden rahatça geçmiş olabileceği de gelen bilgiler arasında. Kaynak: Hollanda basını


About the AuthorBir cevap yazın

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

Back to Top ↑