Ekonomi

Published on Eylül 20th, 2018 | by Avrupa Forum 2

0

Sadece bir ay içerisinde – Nereden nereye?

Boykottan “ABD ile sorunların iş dünyasını olumsuz etkilemesini istemem” açıklamasına. Dün ABD’li şirketlerle bir araya gelen Erdoğan, daha bundan bir ay önce önce, geçtiğimiz ağustos ayında Amerikan ürünlerini boykot çağrısı yapmıştı.

Dünkü toplantıyla ilgili olarak yandaş medyada çıkan haberlerden birini aşağıda veriyoruz:

ABD’li Şirketlerle Yaptığı Görüşme Sonrası Erdoğan’dan İlk Açıklama: Gerekli Adımları Atacağız
Başkan Erdoğan, Cumhurbaşkanlığı Külliyesinde ABD’li şirketlerin Türkiye temsilcileriyle bir araya geldi. Erdoğan toplantı sonrası yaptığı açıklamada, “ABD ile sorunların iş dünyasını olumsuz etkilemesini istemem, gerekli adımları atacağız.” dedi.
Başkan Recep Tayyip Erdoğan’ın Türkiye’de faaliyet gösteren ABD’li şirketlerin temsilcileriyle Cumhurbaşkanlığı Külliyesi’nde bir araya geldi. 19.30’da başlayan toplantı sonrası açıklamalarda bulunan Erdoğan, “ABD ile sorunların iş dünyasını olumsuz etkilemesini istemem gerekli adımları atacağız. ABD’ye karşı alınan önlemlerin işletmelere zarar vermemesine dikkat ediliyor.” açıklamasında bulundu.
TOPLANTIYA 30 CİVARINDA ABD’Lİ ŞİRKET YÖNETİCİSİ KATILDI
Toplantıya 30 civarında şirketin yöneticisi katıldı. Bu kapsamda toplantıda, Türkiye’deki en büyük AmCham (Türk Amerikan işadamları Derneği) ve YASED üyesi yerleşik firmalar bulundu. Microsoft ve Google gibi firmaların yöneticilerinin de toplantıda hazır bulunduğu belirtildi.
“TÜRKİYE KARŞILAŞTIĞI SORUNLARIN ÜSTESİNDEN GELECEKTİR”
Başkan Erdoğan toplantı yaptığı açıklamada, “ABD ile sorunların iş dünyasını olumsuz etkilemesini istemem gerekli adımları atacağız. ABD’ye karşı alınan önlemlerin işletmelere zarar vermemesine dikkat ediliyor. Türkiye karşılaştığı sorunların üstesinden gelebilir. Türkiye uzun vadede büyüme performansını koruyacaktır. Serbest piyasadan taviz verilmeyecektir.” ifadelerini kullandı.

Tags: , ,


About the AuthorBir cevap yazın

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

Back to Top ↑