Türkiye

Published on Ağustos 28th, 2019 | by Avrupa Forum 3

0

Sadullah Ergin: Butona bastım ve AKP’den istifa ettim

Babacan’dan 2 gün sonra istifa ettiğini belirten eski Adalet Bakanı Sadullah Ergin, ‘Yargıtay’ın internet sitesine girerek parti üyeliğinden çıkma butonuna basarak bu işi yaptım’ dedi.

AKP’den ayrılılar devam ediyor. 11’inci Cumhurbaşkanı Abdullah Gül ile birlikte yeni parti kurma hazırlıklarını sürdüren eski bakan Ali Babacan’ın ardından şimdi de eski Adalet Bakanı Sadullah Ergin de AKP’den istifa etti.


Independent Türkçe’ye istifa ettiğini doğrulayan Sadullah Ergin, ne zaman istifa ettiğine yönelik soruya “Bu soruyu pas geçelim” diyerek yanıt vermezken, konuyla ilgili bir açıklama yapmayacağını söyledi.

Açıklama yapmayacağını belirtmesinin ardından Gazete Duvar’a konuşan Ergin, “Sayın Babacan’dan birkaç gün sonra, yani yaklaşık iki ay önce istifa ettim. Yargıtay’ın internet sitesine girerek ‘parti üyeliğinden çıkma’ butonuna basarak bu işi yaptım ama bunun nümayişini yapmadık” dedi.

‘GÜL VE BABACAN İLE HAREKET EDECEĞİ İDDİA EDİLİYOR’

2011-2013 yılları arası Adalet Bakanı görevinde bulunan ve geçtiğimiz yerel seçimlerde AKP Hatay Büyükşehir Belediye Başkan adayı olup 5 bin oy farkla seçimi kaybeden Sadullah Ergin’in 11’inci Cumhurbaşkanı Abdullah Gül ve eski Ekonomi Bakanı Ali Babacan’la birlikte kurulması planlanan partinin içinde görev alacağı iddia ediliyor.

Tags: , , , ,


About the AuthorBir cevap yazın

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

Back to Top ↑