Genel

Published on Aralık 20th, 2018 | by Avrupa Forum 7

0

Şair Ahmet Telli’ye Saldırı

Şair Ahmet Telli, Hacettepe Üniversitesi Kitap Kulübü’nun çağrısıyla bugün saat 15.30’da “Cumhuriyet Döneminde Edebiyat” konulu sunumunu yaptığı sırada 30 kişilik bir faşist grubun saldırısına uğradı.

Okul öğrencisi olmadığı ve okula dışarıdan geldiği öğrenilen faşist grup, söyleşinin yapıldığı salonun önünde “devlet biziz” ve “bu ülkeyi size mezar edeceğiz” diyerek bağırdı.


Okul öğrencisi olmadığı öğrenilen faşistlerin okula nasıl girdiği ise bilinmiyor. Universite yönetiminden konuya ilişkin henüz bir açıklama gelmiş değil. Telli o anları şöyle anlattı, “Çok naif ve keyifli bir söyleşi gerçekleştirdik. Çok memnun olduklarını söyledi öğrenciler. Söyleşi devam ederken bölüm sekreteri içeriye girdi. ‘Salonu boşaltın tutamıyoruz kapıdakileri’ dedi. Sonrasında etkinliği düzenleyen gençleri tehlikeye atmamak için tek başıma salondan çıktım. Kapıda bekleyen 30-35 kişilik güruhun arasından geçtim. Arkamdan slogan atmaya tehdit etmeye başladılar. ‘Hacettepe sana mezar olacak’ diyerek bağırdılar. Taksiye gidene kadar sloganları devam etti.” Kaynak: gazeteyolculuk.net


About the AuthorBir cevap yazın

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

Back to Top ↑