Almanya

Published on Mayıs 25th, 2019 | by Avrupa Forum 2

0

Sevda Çalışkan Sol Parti’den aday

Yarın gerçekleştirilecek olan Ulm Şehir Meclisi Seçimleri’nde Die Linke adayı Sevda Çalışkan, listenin 5. sırasında yer alıyor.

AF (Ulm)


           Yarın, 26 Mayıs’ta gerçekleştirilecek Ulm Şehir Meclisi Seçimleri’nde Die Linke (Sol Parti) adayı Sevda Çalışkan, listenin 5. sırasında yer alıyor. Sevda Çalışkan’ın AF’ye ilettiği seçim tanıtım açıklamasını aşağıda veriyoruz:

Sayın Ulm’lu Seçmenler,

Hepinize Merhaba!

26 Mayıs’ta hem yerel şehir meclisi hem de Avrupa Parlamentosu seçimleri var. Bazılarınızın hatırlayacağı gibi, bundan dört sene evvel Ulm belediye başkanı adayıydım, şimdiyse DIE LINKE partisinde beşinci sıradan aday seçildim.

Kendimi tanıtmak gerekirse: Öğrencilik yıllarımdan beri, “Toplum nasıl daha iyi yönetilebilir?” konusuna kafa yordum. Üniversitede Etnoloji okudum; Siyaset bilimi dersleri gördüm. En çok, kültürler arasi iletişim çalismalarina yoğunlaştim. Bir süre Yeşiller partisine üyeydim, ayrıca Münih Göçmenler Meclisi’nde faaliyet gösterdim. Şimdi Ulm Belediye Meclisi’ne, şu an parti üyesi olmadan destek vermek için adayım.

Şehir meclisinde ilgilenmek istediğim ana konulardan öncelikte olanlar: Şahsen eğitim alanında çocuklar, gençler ve yetişkinler ile çalıştığım için, eğitim ve kültürlerarası iletişim benim ana konularımdır, bilgimi bu yönde sunacağım. Şimdi ve gelecek yıllarda sosyal konut meselesi, Ulm ve tüm Almanya’da büyük bir atılım gerektirecek ve bu konuda ağırlığımı vermek istiyorum. Şeffaflık ilkesi, çoğu ileri şehir ve devlet siyasetine etki etmekte (open government). Şimdiye dek maalesef Ulm şehrinde şeffaflık pek önemli sayılmamıştır. Yeni simalar, yeni fikirleri getirmekte. Yeniliğe yönelik gelişim istiyorsanız beni destekleyip, şehir meclisine gönderebilirsiniz!

Parti programına www.linke-ulm.de den ulaşabilirsiniz.


Saygılarımla,

Sevda Çalışkan

Tags: , , ,


About the AuthorBir cevap yazın

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

Back to Top ↑