fbpx

Kadın

Published on Kasım 30th, 2019 | by Avrupa Forum 7

0

Şilili kadınların danslı protestosu İstanbul’da da yapılacak: ‘İsyanını da al gel!’

Las Tesis’in danslı protestosu dünyaya yayıldı. Erkek şiddetine karşı düzenlenecek olan danslı protesto bu akşam Kadıköy’de Süreyya Operası’nın önünde düzenlenecek.

Şili’deki kadınların kadın cinayetlerini, cinsel saldırı ve istismar olaylarını protesto ettiği danslı protestoyu İstanbul’a da taşımak için Kadın Meclisleri ve Sosyalist Kadınlar Meclisi çağrıda bulundu.

Feminist örgüt Las Tesis’in 25 Kasım’da Şili Kadın Hakları ve Toplumsal Cinsiyet Eşitliği Bakanlığı önünde düzenlediği danslı protesto dünyanın çeşitli kentlerine yayıldı. Fransa, İspanya ve çeşitli ülkelerde benzerleri yapılan danslı protesto, bu akşam kadın örgütleri tarafından İstanbul’da da düzenlenecek.

Kadın Meclisleri, attığı tweette “Sıra bizde. Bu akşam 19:00’da buluşuyoruz. Hazırlıklar başlasın” dedi ve bu akşam saat 19.00’da Beşiktaş İnovasyon Merkezi’ni adres verdi.

ESP Sosyalist Kadın Meclisleri Twitter hesabından, “Tacizi, tecavüzü, kadına yönelik şiddeti protesto eden Şilili kadınlara destek olmak için birlikte dans ediyoruz. Kadın dayanışmasını büyütmek ve ‘tecavüzcü sizsiniz’ demek için isyanını da al gel!” şeklinde çağrı yaptı. Protestonun bu akşam saat 17.00’de Kadıköy Süreyya Operası Önü’nde yapılacağı belirtildi.

Şili’deki kadınların danslı protestosunun benzerleri geçtiğimiz günlerde Paris, Madrid, Barcelona gibi şehirlerde de gerçekleştirilmişti. Kaynak:tele1.com.tr


About the AuthorBir cevap yazın

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

Back to Top ↑