Yaşam

Published on Kasım 24th, 2018 | by Avrupa Forum 2

0

Stuttgart, Şahin Yıldırım’ını kaybetti

Yakalandığı amansız hastalığa yenik düşerek vefat eden, devrimci-demokrat kişiliğiyle tanınan Şahin Yıldırım (Dursun Ali Yıldırım), Stuttgart ve geniş çevresini büyük üzüntüye boğdu.

Mehmet KILINÇ (Stuttgart)
Stuttgart ve çevresinin sevilen kişilerinden Şahin Yıldırım (Dursun Ali Yıldırım) yakalandığı amansız haftalığa yenik düşerek vefat etti. Mide kanseri tanısı konan Şahin 6 ay süren tedavisi sonucunda Heidelberg hastahanesinde bu sabaha doğru vefat ettigi açıklandı.
Vefatı dolayısıyla Stuttgart Alevi Kültür Merkezi binasında bir taziye töreni yapıldı. Başta Stuttgart ve Güney Almanya olmak üzere, Avrupa’nın dört bir yanından bini aşkın kişinin geldiği törende, Yıldırım Ailesi taziyeleri kabul etti. Şahin Yıldırım’ın vefatını büyük bir üzüntü ile ögrendiklerini belirten bir yoldaşları, taziyede yaptıkları kısa konuşmada Şahin’in devrimci mücaelede bedel ödeyen biri olduğunu ifade ederek, onun asla unutmayacaklarını söyledi. Kızkardeşi de Şahin vefatı dolayısyla taziyeye katılan yoldaşları, akraba ve dostlarına teşekür etti.
Yıldırım için cenaze töreni, önümüzdeki pazartesi günü, 26 Kasım’da, saat 13.00’da Stuttgart Nordbahnof mezarlığında yapılacak. Törenin ardından, Yıldırımın naaşı Türkiye’ye götürülerek, İstanbul’daki aile mezarlığına defnedileceği bildirildi.

 

Tags: , ,


About the AuthorBir cevap yazın

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

Back to Top ↑