fbpx

Almanya

Published on Temmuz 20th, 2016 | by Avrupa Forum 20

0

Suruç unutulmadı – Darbeler lanetlendi

Ulm şehir merkezinde düzenlenen etkinlikte, Suruş Katliamı lanetlenirken, Darbelere karşı net duruş sergilendi. “Kürt illerindeki savaşa son, Öcalan’a Özgürlük” isteminin de dile getirildiği gösteride, “Kürt halk önderi Abdullah Öcalan’ın durumu hakkında endişe duyuyoruz” dendi.

AF / Ulm

20 Temmuz 2015’te Suruç’ta gerçekleştirilen ve 33 kişinin ölümüyle sonuçlanan katliamın birinci yıldönümü nedeniyle, Ulm şehir merkezinde, HDK-Ulm Meclis Girişimi, Ulm Demokratik Güç Birliği Platformu, ADHK, AGİF, ATİF, DGBP, HDP, SYKP, Yeni Kadın, NAV-DEM, MLPD, Linke ve SKB tarafından etkinlik düzenlendi. Etkinliğin bu bölümü “Suruç için Adalet, Herkes için Adalet” mottosuyla gerçekleştirildi.

Etkinlikte, yine geçtiğimiz cumartesi meydana gelen darbe girişimi de lanetlendi. “NE AKP, NE DARBE” ve “Ne Saray Darbecileri, Ne de Yurtta Sulh Darbecileri” diyen göstericiler, darbeye de AKP’ye de karşı mücadele edeceklerini belirttiler.

“Kürt illerindeki savaşa son, Öcalan’a Özgürlük” istemini dile getirilen gösteride, “Kürt halk önderi Abdullah Öcalan’ın durumu hakkında endişe duyuyoruz” dendi.

Etkinliğin bir diğer konusu da, Halkların Demokratik Kongresi Avrupa (HDK-A) tarafından sürdürülen kampanyaya da değinilerek, konu hakkında Türkçe ve Almanca konuşmalar yapıldı ve imza toplandı.

Sık sık Almanca ve Türkçe sloganların atıldığı gösteride, yukarıdaki tüm başlıklar üzerine Almanca hazırlanan bildiriler okundu.

suruc-darbe-08 suruc-darbe-06 suruc-darbe-05 suruc-darbe-02 suruc-darbe-01suruc-darbe-09

 

Tags: ,


About the AuthorComments are closed.

Back to Top ↑