Genel

Published on Mayıs 4th, 2017 | by Avrupa Forum 2

0

SYKP Avrupa: Özgür Basın Susturulamaz!

Sosyalist Yeniden Kuruluş Partisi (SYKP) Avrupa Eş Sözcüleri Zöhre Göçmen ve Memduh Özdemir yaptıkları açıklamayla, News Channel TV, Sterk TV ve Ronahi TV’nin yayınlarına son verilmesinin istenmesine tepki göstererek, “Avrupa devletleri bir kez daha sansüre, baskıcı, anti demokratik uygulamaların üzerinin kapatılmasına izin vermemeli,EUTELSAT’ın Türkiye’nin bu talebini reddetmesini sağlamalıdır.” dediler.

AF (Basel)


Türkiye’de AKP/Saray iktidarı faşizmi kurumsallaştırmak için her düzeyde saldırısını arttırırken, yaptıklarının halklarımızın ve dünya kamuoyunun gözlerinden saklanması için demokratik medya kanallarını susturarak adeta zulmün üzerine perde örtmek istiyor.
OHAL uygulamasıyla kapatılan pek çok televizyon kanalı, radyo ve gazeteye KHK’larla yenilerini eklemekte olan AKP hükümeti, Türkiye sınırları dışına da müdahale ederek Avrupa’dan yayın yapan televizyonları kapattırmak için çabalıyor.
Daha önce kapatılan Med Nuçe, TV 10 gibi muhalif kanalların hala yeri doldurulamamışken şimdi de Avrupa’da EUTELSAT üzerinden yayın yapmakta olan; News Channel TV, Sterk TV ve Ronahi TVv’nin yayınlarına son verilmesini istiyor.
Avrupa devletleri bir kez daha sansüre, baskıcı, anti demokratik uygulamaların üzerinin kapatılmasına izin vermemeli, EUTELSAT’ın Türkiye’nin bu talebini reddetmesini sağlamalıdır.

Sosyalist Yeniden Kuruluş Partisi (SYKP)

Avrupa Eş Sözcüleri

Zöhre Göçmen – Memduh Özdemir

Tags: , , , , ,


About the AuthorBir cevap yazın

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

Back to Top ↑