Avrupa

Published on Mayıs 2nd, 2018 | by Avrupa Forum 3

0

SYKP Avrupa’da “Hayat Bizi Sosyalizme Çağırıyor” dedi

Sosyalist Yeniden Kuruluş Partisi (SYKP) Avrupa, Avrupa’nın pek çok şehrinde 1 Mayıs etkinliklerine katıldı.

Dünya işçilerinin ve ezilenlerinin en kitlesel ve enternasyonal birlik, mücadele günü olan 1 Mayıs Avrupa’nın bütün ülkelerinde ve şehirlerinde emek örgütleri, sosyalist, anarşist, feminist, ekolojist parti ve hareketlerin katılımıyla kutlandı.


SYKP Avrupa örgüt de bulunduğu bütün yerellerde hem kurucu bileşeni olduğu HDK’yi hem de SYKP’yi temsil edecek, Türkiye’deki emek-demokrasi mücadelesiyle Avrupa’daki mücadeleyi birleştirecek şekilde etkinliklere katıldı.

Bu sene ortak konsept olarak “Savaşa, Faşizme, Cinsiyetçiliğe ve Neoliberal Saldırılara Karşı Hayat Bizi Sosyalizme Çağırıyor!” sloganını belirleyen SYKP Avrupa, pek çok alana bu sözlerin yerel dillerde yazılı olduğu pankartlarla ve dövizlerle çıkarken, aynı zamanda Türkçe, Almanaca, Fransızca olarak bildiriler dağıttı.

SYKP’liler İsviçre’de Aarau, Basel, Bern, Lozan, St.Gallen ve Zürih; Almanya’da Ulm, Krefeld, Mannheim, Stuttgart, Nürnberg, Münih; Hollanda’da Den Haag ve Nijmegen; Fransa’da Paris ve Mülhaus, Yunanistan Atina ve İsveç’te 1 Mayıs etkinliklerine katıldılar.

 

Tags: , , , , , , , , ,


About the AuthorBir cevap yazın

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

Back to Top ↑