Almanya

Published on Haziran 10th, 2019 | by Avrupa Forum 2

0

SYKP Berlin’den 6.Yılında Gezi Parkı söyleşisi

Taksim Dayanışmasından Mücella Yapıcı’nın konuşmacı olduğu “Gezi direnişinden İstanbul seçimlerine kent hakkı” konulu bir söyleşi gerçekleştirildi.

AF (Berlin)


Sosyalist Yeniden Kuruluş Partisi (SYKP) Berlin örgütü, geçtiğimiz cumartesi, 8 Haziran’da “Gezi direnişinden İstanbul seçimlerine kent hakkı” konulu bir söyleşi düzenledi. Taksim Dayanışmasından Mücella Yapıcı’nın konuşmacı olduğu söyleşinin moderatörlüğünü SYKP Berlin üyesi akademisyen Nevra Akdemir üstlendi.

Gezi İsyanı günlerinden görüntülerle hazırlanan videoyla başlayan etkinlikte Mücella yapıcı Gezi Parkı İsyanının tarihsel sürecini, modern kentlerde meydanların rolü, Türkiye’nin neoliberal dönüşümü, kent hakkı, polis şiddeti, Gezi ve gençlik, başlıkları ekseninde değerlendirdi.

AKP’nin Taksim meydanında inşa ettirdiği cami ve AKM’nin yıkması ile toplumun belleğinden Gezi isyanını silme, silemese bile manipüle etme çabası Taksim Dayanışması sözcüleri hakkında açılan dava ile sürüyor. Söyleşinin ikinci kısmında Gezi Parkı davasının hukuksuz ses kayıtları, uydurma tanıkları ve sanıklar hakkında istenen ağırlaştırılmış müebbet cezaları hakkında konuşan Mücella Yapıcı, 24-25 Haziran’da Silivri’de görülecek Gezi davasına karşı yürütülen “Gezi’yi savunuyoruz” kampanyasının gidişatı hakkında bilgi vererek, tüm gezi parkı savunucularının bu kampanyaya destek olması gerektiğini belirtti.

3 buçuk saat süren ve katılımcıların dikkatle takip ettiği etkinlik soru cevap kısmıyla son buldu.

Kampanya ile ilgili linklere aşağıdan erişebilirsiniz.

Kampanya ile ilgili linklere aşağıdan erişebilirsiniz.
https://twitter.com/gezisavunmasi
http://geziyisavunuyoruz.org/
https://twitter.com/taksimdayanisma
#GeziyiSavunuyoruz

Tags: , , , , , , ,


About the AuthorBir cevap yazın

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

Back to Top ↑