Türkiye

Published on Ekim 8th, 2018 | by Avrupa Forum 2

0

SYKP Eş Genel Başkanı Kaya: Keyfi gözaltı yaptılar

Dün serbest bırakılan SYKP Eş Genel Başkanı Ahmet Kaya, yaptığı açıklamada, “Ellerinde hiçbir şey olmadan keyfi gözaltı yaptılar” dedi.
Geçtiğimiz Perşembe günü öğle saatlerinde gözaltına alınan Sosyalist Yeniden Kuruluş Partisi (SYKP) Eş Genel Başkanı Ahmet Kaya, dün akşam saatlerinde serbest bırakıldı. Kaya, “Mücadele her yerde sürüyor ve sürecek. Kesinlikle teslim olmayacağız” açıklamasında bulundu.
Siyasihaber.org’un haberine göre, gözaltında kaldığı süre boyunca açlık grevi yapan Kaya, gözaltına alınma gerekçesi olarak  “örgüt kurma ve yönetme” ve sosyal medya paylaşımlarının sunulduğunu söyledi.
Kaya kendisine gözaltı kararının tebliğ edildiği belgede “SYKP terör örgütü adına faaliyet yürütmek suçundan şüpheli” ibaresinin bulunduğunu belirterek suçlamaların mesnetsiz olduğunu söyledi.
‘KEYFİ GÖZALTI YAPTILAR’
Gözaltındaki sorgusunda sosyal medyada yaptığı ‘Necdet Adalı’, ‘Hikmet Kıvılcımlı’ ve ‘Deniz Gezmiş’ paylaşımlarının da sorulduğunu söyleyen Ahmet Kaya, “Antalya HDP Eş Başkanı olduğum süreçte mitinglerde yaptığım konuşmaları ‘bu sen misin?’ diyerek karşıma getirdiler. Bu sorular dahi ellerinde hiçbir şey olmadan keyfi gözaltı yaptıklarının kanıtıdır” dedi.
Kaya, “Mücadele her yerde sürüyor ve sürecek. Kesinlikle teslim olmayacağız. Eninde sonunda kadınlar, gençler, emekçiler yani Türkiye halkları kazanacak!” ifadelerini kullandı.
(etha)

Tags: , , ,


About the AuthorBir cevap yazın

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

Back to Top ↑