Türkiye

Published on Eylül 1st, 2019 | by Avrupa Forum 3

0

SYKP Eşbaşkanları Yüce ve Uğur: Daha adil bir dünya için 1 Eylül’de alanlara

Sosyalist Yeniden Kuruluş Partisi (SYKP) Eş Genel Başkanları Canan Yüce ve Cavit Uğur 1 Eylül Dünya Barış Günü vesilesiyle bir açıklama yayınlayarak daha adil bir dünya, eşitlik ve özgürlük talepleriyle alanlara çıkmaya çağırdılar.

Kayyum darbesine, Kürt sorununa, Suriye savaşına, kadın cinayetlerine ve dünyadaki sağ yükselişe dikkat çekilen açıklamada, bu duruma karşı mücadele çağrısı yapıldı.


SYKP Eş Genel Başkanları Yüce ve Uğur’un yaptıkları açıklamanın tam metni şöyle:

1 Eylül Dünya Barış Günü’nde tüm parti üye ve dostlarımızı ülkemizde ve bölgemizde savaşa, adaletsizliğe ve kayyum darbesine dur demek için alanlara çağırıyoruz.

Suriye’de halkların iradesine rağmen emperyalist devletlerin savaş politikaları milyonlarca insanı ölüm ve açlığa mahkûm ediyor.

Kürt halkının on yıllardır verdiği eşit yurttaşlık mücadelesi sonucunda elde ettiği kazanımları Akp-Mhp faşist iktidar Blokunca yok sayılıyor, zorbalık ve işkence reva görülüyor.

Her gün kadın cinayetleri artarak devam ediyor.

Brezilya’da faşist Bolsonaro iktidarı daha fazla kar etmek isteyen kapitalistler için dünyanın ciğerlerini yakmaya devam ediyor.

Daha adil bir dünya, eşitlik ve özgürlük taleplerimizi haykırmak, halklarımızın iradesini gasp eden kayyumları yıkmak, kadın cinayetlerini durdurmak için tüm halkımızı alanlara davet ediyoruz.

Sosyalist Yeniden Kuruluş Partisi (SYKP)

Eş Genel Başkanları

Canan Yüce – Cavit Uğur

Tags: , , , , , , ,


About the AuthorBir cevap yazın

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

Back to Top ↑