fbpx

Kadın

Published on Mayıs 12th, 2019 | by Avrupa Forum 20

0

SYKP Kadın Meclisi: Tecridi kaldırın – Barış hepimizin talebidir

SYKP Kadın Meclisi tarafından yapılan basın açıklamasında, Leyla Güven’e sahip çıkıldığı bir kez daha ilan edilerek “Beyaz tülbentli annelere saldıran, onları yerlerde sürükleyen bütün kolluk güçleri derhal cezalandırılmalıdır.” dendi.

AF (İstanbul)

Sosyalist Yeniden Kuruluş Partisi (SYKP) Kadın Meclisi tarafından yapılan şöyle:

Tecridi kaldırın. Barış hepimizin talebidir

Tecride karşı Leyla Güven’in başlattığı ve sonrasında 7000 kişinin girdiği açlık grevleri, 30 Nisan itibariyle ölüm orucuna başlayan 15 kişinin eyleminin 9. günü 10 Mayıs’ta ikinci bir grubun daha ölüm orucuna başlamasıyla artık susmanın ağır geldiği bir dönemin içine girdi. Açlık grevcilerinin aileleri cezaevleri önünde, parklarda çocuklarının taleplerini haykırmak ve insanlığa sessiz kalmayın çağrısı yapmak üzere günlerdir eylemdeler. Ancak beyaz tülbentleriyle “barışa ses ver” diyen, “ ben anayım, çocuğum ölüyor, sessiz kalmayın, artık yeter” diye haykıran kadınlara Türkiye’nin her yerinde polis saldırısı gerçekleşiyor.

Ülkenin her yerinde çocuğunun sesini dışarı taşımaya çalışan Kürt kadınlarının çığlığını duymak istemeyen polisler büyük bir öfke ile annelere ve tutuklu ailelerine acımasızca saldırıyorlar. Bütün bu yaşananlar bizlerin ve toplumun vicdanını geri dönüşü zor bir noktadan yaralamaktadır. Leyla Güven’in 185 Gün önce başlattığı açlık grevi ve diğer grevcilerin talepleri ise aslında Anayasanın herkes için eşit uygulanmasını talep etmekten öte değil… Buradan yetkililere sesleniyoruz;

Bütün bu ayrımcılık ve şiddeti asla kabul etmiyoruz. Beyaz tülbentli annelere saldıran, onları yerlerde sürükleyen bütün kolluk güçleri derhal cezalandırılmalıdır.

Tecridi kaldırın! Açlık Grevcileri ile görüşün. Aileleri dinleyin. Barış bu ülkenin ve hepimizin en önemli talebidir. Biz SYKP Kadın Meclisi olarak günlerdir saldırıya uğrayan kadınların taleplerinin yanındayız ve saldırıları şiddetle kınıyoruz!


Sosyalist Yeniden Kuruluş Partisi (SYKP) Kadın Meclisi

Tags: , ,


About the AuthorBir cevap yazın

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

Back to Top ↑