Emek

Published on Şubat 5th, 2019 | by Avrupa Forum 3

0

SYKP Türkiye’de de Flormar işçilerini yalnız bırakmıyor

SYKP Avrupa 270. gününe yaklaşan Flormar direnişini desteklemek için Avrupa’nın çeşitli ülke ve şehirlerinde bir süredir destek eylemleri organize ediyor. Flormar’ın sahibi olan Yves Rocher firmasının mağazalarının önünde gerçekleştirilen eylemlerde sendikalaştıkları için işten atılan 132 Flormar işçisinin sendikalı olarak ilerine dönmesi isteniyor, bu gerçekleşmediği sürece boykot çağrısı yapılıyor.

SYKP’nin Flormar direnişiyle dayanışması sadece Avrupa’da değil, Türkiye’de de devam ediyor.


SYKP Kocaeli İl Örgütü, işten çıkarıldıkları için fabrika önünde nöbet tutan Flormar işçilerine yönelik ‘Flormar İşçileri Bu Kışı Yalnız Geçirmeyecek’ adlı kampanya başlatmıştı. Örgüt üyeleri Yahya Kaptan’da bildiri dağıtarak, vatandaşları bilgilendirdi.

SYKP Kocaeli İl Örgütü, geçtiğimiz haftalarda ‘Flormar İşçileri Bu Kışı Yalnız Geçirmeyecek’ adlı kampanya başlatmıştı. İşten çıkarıldıkları için 265 gündür Flormar önünde nöbet tutan işçilere destek olmak amacıyla başlatılan kampanya kapsamında örgüt üyeleri, vatandaşlara binlerce dayanışma mektubu dağıtmıştı. Vatandaşların, Flormar işçilerine destek olmasını sağlamak amacıyla başlatılan kampanya sürecinde örgüt üyeleri geçtiğimiz gün Yahya Kaptan’da bulunan Arasta AVM’nin önüne giderek bildiri dağıttı. Vatandaşlara Flormar işçilerini anlatan üyeler, işçiler için destek istedi.

Kaynak Özgür Kocaeli / İrem Demir

Tags: , , , ,


About the AuthorBir cevap yazın

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

Back to Top ↑