fbpx

Avrupa

Published on Mart 7th, 2018 | by Avrupa Forum 1

0

SYM – Socialist Youth Movement 22. Kongresine çağırıyor

SYM – Socialist Youth Movement (Sosyalist Gençlik Hareketi) bir bildiri yayınlayarak gençliği 22. Kongrelerine katılmaya çağırdı.

Emperyalist kapitalist sömürü sistemine karşı gençliğin direnişinin meşru olduğu belirtilen bildiride, gençlere sosyalizm mücadelesinin parçası olma çağrısı yapıldı.

SYM’nin yayınladığı kongre çağrısının tam metni şöyle:

Genç işçiler, emekçiler ve öğrenciler

Emperyalizmin kalbi olan Avrupa´da yaşam koşulları biz emekçiler ve öğrenciler için günden güne zorlaşmaktadır. Insan emeğini sömürüye dayanan kapitalist sistem, öğrenci kimliği taşıyan gençleri aynı zamanda ucuz iç gücü olarak kullanmaktan cekinmemektedir. Eğitim sisteminin çarpıklığı dışında bir de çalışmak zorunda kalan gençler psikolojik hastalıklara karşı da savunmasız birakilmaktadirlar. Okulların eğitim alanları olmaktan çıkıp birer finans merkezi haline çevrildiği, meslek eğitimi alan gençlerin ucuz iş gücü olarak kullanılıp sonrasında iş güvencesi olmadığı bu sistemde gençler bilinçli olarak kolay para kazanma yollarına itilmekte ya da uyuşturucuya alismaktadirlar.

EMPERYALIZM SORUNUN TA KENDISIDIR!

Emperyalist-Kapitalist sistem çıkarları uğruna çevre ve doğaya zarar vermekten, toplumu din, ırk, cinsiyetçi yaklaşımları ile bölmekten, birbirine düşürmekten cekinmemektedir. G20 zirvesine ev sahipliği yapan Almanya, faşist ve ırkçı liderleri ağırlama ve koruma görevini üstlenmiş ve 72 Milyon Avro harcamıştır. (Almanya Finans Bakanligi´nin verileri baz alınmıştır). Faşizm, emperyalist sistemin kirli işlerini yapan çocuğu gibidir. Alman polisinin G20 zirvesine karşı sokaklara akın eden göstericilere agresiv müdahalelerde bulunmuş olduğunun canlı tanığıyız. Gerek biber gazi kullanılarak, gerekse Toma ve silahlı kolluk güçlerini alanlara göndererek polislerin, Türk yahut Alman, Ispanyol yahut Fransız fark etmeksizin hepsinin halkın değil zenginlerin, ezilen değil ezenin yanında olduğunu G20 zirvesi sırasında Alman polisi göstermiştir. Bir tarafta ezen, diğer tarafta ezilenlerin olduğu sınıflı toplumlarda, egemen sömürücü sistem, ezenlerin zenginliklerine zenglink katmak ve yeraltı zenginliklerine kavuşmak için ülkelere savaş yoluyla girip insanları katletmekten ya da topraklarından sürmekten cekinmemektedirler. Emperyalist güçler tarafından işgal edilen Suriye´nin, emperyalist güçler arasında gerçekleşen stratejik bir savaş olduğunu anlamak çok zor olmasa gerek. Emperyalistlerin paylaşım savaşlarının sancilarini daima bölge halkları çekmektedir. Emperyalist sömürü ve savaşlarla elde edilen „KANLI“ karların ufak bir kısmı ise, bu ülkelerde yaşayanlara „demokrasi, özgürlük, sosyal devlet ve güvenceli toplum“ aldatmacalariyla sus payı olarak sunulmaktadır.

ÇÖZüM BILIMSEL SOSYALIZMDIR!

Sözde demokratik ve modern maskeleri altında emperyalist ve kapitalist devletler, bizi milyarlarca işçiyi, emekçiyi, avuçları kan dolu bu barbarların daha da zenginleşmesi için sistemlerine inandırma çabasındadır. Fakat biz, anti-faşist, anti- emperyalist, enternasyonal ve sosyalist gençlik hareketi olarak diyoruz ki; BAŞKA BIR DÜNYA MÜMKÜN!

Bu sebeple, ezilen SINIF gençliği olarak bizler, egemenlerin diktatörlüğünden başka bir şey olmayan parlamenter sahte demokrasi yerine, sisteme karşı geliştirilen mücadeleyi yülselterek, sömürgecilerin daha fazla zenginliği için değil, hep birlikte kendi ihtiyacımız olan üreteceğimiz SOSYALIST sistem için mücadele edelim, ÇüNKü: İNSANLIĞIN KURTULUŞU BILIMSEL SOSYALIZMDEDIR.

BELKI ÇİÇEKLERİ KESEBILIRSINIZ; AMA BAHARI ASLA DURDURAMAZSINIZ- Pablo Neruda

Gençlik olarak yenilgiler yaşasak bile, umutsuzluğa düşmemeliyiz, çünkü güzel bir dünya ancak onun için mücadele edilerek kazanılacaktır.Tarih bize ekonomik-toplumsal sistemin, devrimci kitlelerin ortak eylemleriyle degistiriilebilecegini öğretti. Bizler örgütlenmeli ve birlikte alanlarda mücadele etmeliyiz. Bu sebeple sizleri 31 Mart ve 01 Nisan tarihleri arasında gerçekleşecek olan SOCIALIST YOUTH MOVEMENT´in 22. Kongresine, Sosyalist Gençlik Hareketi´nin bünyesinde örgütlenmeye ve politik genclik mücadelesinin örgütlü bir parcasi olmaya davet ediyoruz.

Bu kavga yoksul zengin kavgasıdır. Kimden olursa olsun, bütün yoksulların birleşmesi şarttır. Ibrahim Kaypakkaya

YAŞASIN GENÇLİĞİN MEŞRU SOSYALIST DÜNYA MÜCADELESI

SYM – Socialist Youth Movement

Tarih: 31.03.-01.04.18 Saat: 12:00 Yer: Haus der Jugend Frankfurt, Deutschherrnufer 12, 60594 Frankfurt am Main

Tags: , ,


About the AuthorBir cevap yazın

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

Back to Top ↑