Türkiye

Published on Ekim 31st, 2019 | by Avrupa Forum 7

0

Tecavüzcülerin serbest dolaştığı ülke: Türkiye…

Tecavüz iddiasıyla yargılandığı davadan 18 yıl 9 ay hapis cezası alan Kocaeli AKP İl Yöneticisi Sezai A. üst mahkemeye itirazda bulunduğu için şu an tutuksuz, serbestçe dolaşıyor, AKP il yöneticiliğine davası sürerken seçildi ve halen il yöneticiliğine de devam ediyor!

Gencecik öğrencileri iddianamesiz aylarca hatta yıllarca hapiste tutan Yüce Türk Adaleti, tecavüzden suçlu bulunmuş bir AKP yöneticisini hapse atamıyor!


18 yıl 9 ay ceza yemiş birinin kaçma şüphesi bulunmuyor belli ki! Ya da iş çoktan yukarıdan bağlanmış!

NE YAŞANDI?

Kocaeli’deki yerel basın tecavüz skandalıyla çalkalandı fakat görünmez bir el yerel basını susturdu. Yerel kaynaklardan edindiğimiz bilgiye göre, AKP’nin Kocaeli İl Yöneticisi olarak görev yapan 51 Yaşındaki Sezai A. kendisinden 25 yaş küçük olan G.A.’ya tecavüzden yargılandı ve 18 sene 9 ay hapis cezasına çarptırıldı.

2015 yılında gerçekleşen olayda davacı G.A. 13 Ekim 2015 tarihinde silah zoruyla tecavüze uğradığı yönünde Sezai A. hakkında suç duyurusunda bulundu. G.A.’nın iddialarına göre olay şöyle gerçekleşti:

G.A.’nın çalıştığı kuaföre gelen Esra isimli bir bayan mankenlik ajansında çalıştığını ve G.A.’ya yardımcı olabileceğini dile getirdiği. Telefonlarını birbirine veren ikiliden hakkında ayrıntılı bilgi bulunmayan Esra isimli kadın G.A.’yı arayarak iş görüşmesi yapmak için Pendik’te bulunan bir mekana gelmesini söyledi. Söylenilen yere giden G.A.’yı almaya gelen isim Esra isimli kadın değil tecavüz sanığı Sezai A. oldu.

Sezai A. kendisini Esra isimli kadının gönderdiğini söyleyince arabaya binen G.A’yı Kartal’da bulunan bir rezidansa götüren Sezai A., Esra isimli kadının geleceğini ve beklemeleri gerektiğini söyledi.

TECAVÜZ MAĞDURUNUN BEYANI

Tecavüze uğrayan G.A.’nın beyanına göre, bundan yaklaşık 10 Dakika sonra kapıyı kilitleyen Sezai A. anahtarı cebine koydu, belinden silah çekti ve karşı koymak isteyen G.A.’nın penye tişörtünü göğüs kısmından yırtarak cinsel saldırıda bulundu. Tecavüz esnasında sürekli “seni öldürürüm” diyerek tehditte de bulundu.

Sezai A. G.A. ile beraber olduğunu kabul etti ama tecavüz iddiasını kabul etmedi.

Mahkeme kararı ile hakkında 18 sene 9 ay hapis cezasına çaptırılan Sezai A.’nın üst mahkemelere gittiği ve davanın itiraz sürecinde olduğu öğrenildi. Kaynak: gazete.red


About the AuthorBir cevap yazın

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

Back to Top ↑