Almanya

Published on Mayıs 15th, 2019 | by Avrupa Forum 2

0

Tecride karşı uyarı nöbeti

Dün şehir merkezinde yapılan gösteride, açlık grevleriyle dayanışmaya, tecride karşı çıkmaya devam mesajı verildi. Ulm’da her salı düzenli uyarı nöbeti gerçekleştiriliyor.

Ulm şehir merkezindeki eylemde, Leyla Güven’nin tecride karşı başlatmış olduğu Türkiye’de ve Avrupa’da da destek gördüğü grevlerile dayanışma amacında olduklarını belirten göstericiler, Türkçe-Almanca pankart açarak “Leyla Güven ve tüm açlık grevcilerinin haklı talebini destekliyoruz” dediler.

Dövizlerin taşındığı ve Almanca basın açıklamasının dağıtıldığı eylemde, “Leyla Güven onurumuzdur”, “Leyla Güven haklıdır”, “Faşizme karşı omuz omuza” gibi sloganlar atıldı. Eylemde, Avrupa’nın çeşitli ülke ve kentlerinde de süren dayanışma amaçlı süren açlık grevleri hakkında da bilgilendirme bulunuldu. Dünkü eyleme ADHF, AGİF, ATİF, ADHF, DKTM, MLPD, Antifa ve SYKP’liler destek verdiler.

“Tecride karşı Ulm Platformu” tarafından yapılan açıklamada Tecride karşı açlık grevleriyle dayanışma amaçlı uyarı nöbetleri, her salı günü aynı yer ve saatte gerçekleştiriliyor.

Tags: , , ,


About the AuthorBir cevap yazın

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

Back to Top ↑