fbpx

ABD

Published on Ekim 17th, 2019 | by Avrupa Forum 1

0

Trump’ın mektubu gerçekmiş: sert adam olma, aptal olma Erdogan!

Trump’ın 9 Ekim tarihinde Erdoğan’a yazdığı söylelen ve geçtiğimiz günlerde sosyal medyada dolaşıma giren mektubun doğru olduğu Beyaz Saray tarafından kabul edildi. AKP medyasının gülerdir mektubun yalan olduğunu yönünde yayın yapmaktaydı.

Fox News spikeri Trish Regan’ın sosyal medya hesabı üzerinden paylaştığı mektupta Trump’ın Erdoğan’ı “Sert adam olma! Aptal olma!” şeklinde uyardığı görünüyordu.  

Trish Regan, mektubu “Başkan Trump’ın Erdoğan’a yazdığı mektubun bir kopyasını elde ettim. Trump, Erdoğan’ı, ‘Sert adam olma! Aptal olma! sözleriyle uyarıyor ve Suriye (krizinin) insancıl bir şekilde çözülmemesi halinde Türkiye ekonomisini mahvedeceğini söylüyor.”  sözleriyle paylaşmıştı.

Beyaz Saray’dan doğrulama gelen Trump’n 9 Ekim 2019 tarihli mektubu şöyle: 

“Sayın Başkan,

İyi bir anlaşmaya varalım! Binlerce insanın katledilmesinden sorumlu olmak istemezsiniz ve ben de Türk ekonomisini mahvetmekten sorumlu olmak istemem – ki bunu yaparım. Rahip Brunson sırasında size zaten bunun küçük bir örneğini gösterdim.

Bazı sorunlarınızı çözmek için çok çalıştım. Dünyayı hayal kırıklığına uğratmayın. İyi bir anlaşma yapabilirsiniz. General Mazlum (Kobani) sizinle müzakere etmeye istekli ve geçmişte asla vermeyecekleri tavizleri vermeye de istekli. Onun bana yazdığı, benim yeni aldığım mektubun bir kopyasını size gönderiyorum.

Bu işi doğru ve insancıl bir şekilde hallederseniz, tarih sizi iyi hatırlayacaktır. İyi şeyler yaşanmazsa, tarih sizi sonsuza dek bir şeytan olarak hatırlar. Sert adam olma! Aptallık etme! Seni daha sonra arayacağım…” 

Tags: , , , ,


About the AuthorBir cevap yazın

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

Back to Top ↑