Türkiye

Published on Mayıs 23rd, 2019 | by Avrupa Forum 3

0

Türkdoğan: Leyla Güven yarın açıklama yapacak

İHD Eş Genel Başkanı Öztürk Türkdoğan, HDP milletvekili Leyla Güven’in açlık grevleriyle ilgili olarak yarın açıklama yapacağını söyledi. Türkdoğan, “İçeriğini bilmiyorum ama beklenti açlık grevlerinin son bulması yönünde” diye konuştu.

PKK lideri Abdullah Öcalan’ın ailesi ve avukatlarıyla görüşmesine izin verilmesi talebiyle yapılan açlık grevlerinin, yarın sona ereceği iddia edildi. İnsan Hakları Derneği (İHD) Eş Genel Başkanı Öztürk Türkdoğan, 197 gündür açlık grevinde olan HDP milletvekili Leyla Güven’in yarın basın açıklaması yapacağını söyledi. Türkdoğan, “Açıklama açlık grevlerine ilişkin olacak. İçeriğini bilmiyorum ama beklenti açlık grevlerinin son bulması yönünde” dedi.


GERGERLİOĞLU: İYİMSER BİR HAVA VAR

Rudaw’dan Necmi Salih’in haberine göre, PKK lideri Abdullah Öcalan’a yönelik tecridin kaldırılması talebiyle devam eden açlık grevi eylemlerinin yarın düzenlenecek basın açıklamaları ile son bulacağı öne sürüldü. İmralı’daki görüşmelere avukatların yanı sıra siyasetçiler ve kanaat önderlerinin de katılmasına izin çıktığı iddia edildi.

HDP Kocaeli Milletvekili Ömer Faruk Gergerlioğlu, “Açlık grevlerinin son bulacağına ilişkin bize verilen net bir tarih yok. Ancak şunu söyleyebilirim ki çok olumlu gelişmeler var ve herkeste iyimser bir hava var. Herkes artık grevin bittiğinin açıklanmasını bekliyor” diye konuştu.

TÜRKDOĞAN: BEKLENTİ AÇLIK GREVLERİNİN SON BULMASI YÖNÜNDE

İHD Eş Genel Başkanı Öztürk Türkdoğan ise 197 gündür açlık grevinde bulunan HDP Hakkari Milletvekili Leyla Güven’in yarın bir basın açıklaması yapacağını aktardı. Türkdoğan, “Açıklama açlık grevlerine ilişkin olacak. İçeriğini bilmiyorum ama beklenti açlık grevlerinin son bulması yönünde” ifadelerini kullandı.

Öcalan’ın avukatlarının da yarın basın açıklaması yaparak İmralı’daki görüşmenin içeriğini kamuoyuna açıklaması bekleniyor.

Kaynak: Gazete Duvar

Tags: , , ,


About the AuthorBir cevap yazın

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

Back to Top ↑