Genel

Published on Mart 15th, 2019 | by Avrupa Forum 2

0

TV’ler HDP’nin reklam filmini yayınlamama kararı aldı

Kamu ve özel televizyon kanalları ortak kararla HDP’ye ambargo uyguladı. TV’ler ambargoya ilişkin hiçbir açıklama yapmadı.

HDP’nin 31 Mart yerel seçimler için hazırladığı reklam filmi, kamu ve özel televizyon kanalları tarafından ortak kararla yayınlanmadı.


Ücret karşılığında TV’lere gönderilen filme ambargo uygulandığı için parti, sosyal medya üzerinden tepki gösterdi. Seçim tarafsızlığını hiçe sayan kamu ve özel TV’ler, partiye karşı ortak bir kararla uyguladıkları ambargoya ilişkin hiçbir açıklama yapmadı.

HDP, yayınlamayan reklam filmi için sosyal medya hesapları üzerinden kampanya başlattı. Twitter üzerinden “#EldenElePaylaşalım mı?” hashtag’i açan HDP, sosyal medya kullanıcılarına dayanışma çağırısında bulundu. 
 
HDP, sosyal medya kullanıcılarını resmi Twitter hesabı olan @HDPgenelmerkezi üzerinden reklam filmine ve kampanyaya destek olmaya çağırdı. 

Reklam filmi için tıkla:

TV'ler HDP reklam filmini yayınlamıyor

TV’ler HDP’nin reklam filmini yayınlamama kararı aldıKamu ve özel televizyon kanalları ortak kararla HDP’ye ambargo uyguladı. TV’ler ambargoya ilişkin hiçbir açıklama yapmadı.http://avrupaforum1.org/tvler-hdpnin-reklam-filmini-yayinlamama-karari-aldi/

Gepostet von Avrupa Forum am Freitag, 15. März 2019

Tags: , , ,


About the AuthorBir cevap yazın

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

Back to Top ↑