Almanya

Published on Eylül 2nd, 2018 | by Avrupa Forum 2

0

Ulm’da 1 Eylül Dünya Barış Günü kutlandı

İnternational Bündis,  ADHF, AGİF, ATİF, DKP, HDK-Ulm,  MLPD, Rebell, SKB, SYKP, Çevre sendikası ve Young Struggle tarafından organize edilen Ulm’daki 1 Eylül Barış Günü etkinliğine Cumartesi Anneleri , Dersim Orman Yangını ve Chemnitz’deki faşist saldırlar damgasını vurdu.

AF  (Ulm)

1 Eylül Dünya Barış günü, emperyalist savaş ve işgallere karşı  hayır şiarıyla  Ulm’de miting düzenlendi.


Ulm’de  Yerli ve göçmen kurum ve partilerin çağrısyla,  çarşı merkezinde düzenlenen 1 Eylül Dünya Barış Günü’nde, yapılan konuşmalarda dünya genelinde süren   savaş ve işgaller,n  durdurdurulması ve Almanya başta olmak üzere savaş ülkelerine gönderilen silah satışlarının durdurulmasının çağrısının yapıldığı mitingte, bu savaşlardan kaçarak daha iyi bir yaşam için  mülteci olarak geldikleri ülkelerde , ırkçılığın hedefi haline getirilmelerinin  emeperyalist politikalar sonucu  olduğunun söylendiği etkinlikte, Almanya’nın Chemnitz şehrinde faşist ve ırkçı partilerin göçmenlere yönelik saldırganlıkları protesto edildi.

Türk Devletin Dersim ve Güney Kürdistan’a  yönelik operasyonları protesto edildi

Mitingte, Türk devletinin 3 haftadır Dersim dağlarının yakması ve yangıları söndürmeye giden sivil halkı ve şeçilmiş milletvekilleri engellemesi protesto edilirken, Güney Kürdistan’a yönelik sınır operasyonlarının derhal  durdurulması istendi.

İnternational Bündis,  ADHF, AGİF, ATİF, DKP, HDK-Ulm,  MLPD, Rebell, SKB, SYKP, Çevre sendikası ve Young Struggle tarafından organize edilen etkinlikte Sol Parti Ulm destek sunarken , kurumlar standlar açarak, güncel gelişmeler hakkında kamuoyunu bilgilendirdiler.

Gözaltında Kayıpları sorumluları yargılansın, Cumartesi Annneleri yalnız değildir !

Türkiye’de  gözaltında kayb edilen yakınları için 701 haftadır, Adalet  mitingleri düzenleyen Cumartesi anneleri ve kayıp yakınlarına yönelik  polisin saldırısı ve içişleri bakanın Annelere karşı açıklamaları protesto ediildiği, etkinlikte,  Cumartesi anneleri yalnız değildir denildi.

Kuzey Suriyeli , Rojava’lı gençlerin savaş karşıtı yaptıkları müzik ve türkülerin söylendiği etkinlikte, halaylar çekildi.

 

Tags: , , , ,


About the AuthorBir cevap yazın

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

Back to Top ↑